banner84

58 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

2017-2018 eğitim öğretim yılının son zilinde Alanya’da 58 bin 362 öğrenci karnelerini alarak 3 aylık yaz tatiline başladılar.

58 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı
18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan 2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran 2018'de (dün9 sona erdi.  Alanya'da 210 okulda 58 Bin 362 öğrenci karnesini alarak yaz tatiline merhaba dediler. Bilgi Bulut İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er öğretmenlerin karne haycanına ortak oldular. Öğrencilere karnelerini Kaymakam Harputlu ve Milli Eğitim Müdürü Er verdi. 
BAŞARI TESADÜF DEĞİL
2010 okulda 58 bin 362 öğrencinin karne heycanını yaşadığını belirten Er, "Eğitim öğretim yılı Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem akademik hem sosyal-kültürel ve sportif alanda başarılı geçti. Bu başarı tesadüf değil. Tamamen bir takım çalışması. Bu süreçte bize destek veren okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın karneleri bizler için sembolik olarak önemli ama çocuklarımızı karnelerine göre velilerimizin değerlendirmemelerini istiyoruz. Belki çocuklarımızın notları velilerimizin beklediği gibi olmayabilir ama bunun sadece çocukların değil, ailenin de notu olduğunun altını çizmek istiyorum. 
DİNLENİP KİTAP OKUYUN
 Birtakım notlarında sıkıntılar varsa ilerleyen zamanlarda bunları hep beraber düzelteceğimize yürekten inanıyorum.  Velilerime çocuklarımızla beraber zaman geçirmelerini tavsiye ediyorum. Çocukların kendilerini ailelerinin yanında özel hissetmelerini çok önemsiyoruz. Tabi ki çok çalıştılar, hak ettiler. Ancak fırsat buldukça sosyal-kültürel faaliyetlerde aileleriyle birlikte yer almalarını, sinemaya gitmelerini günübirlik etkinliklere katılmalarını çok önemsiyorum. Öğrencilerime tavsiyem muhakkak kitap okumayı ihmal etmesinler. Dinlensinler. Çünkü 2018-2019 eğitim öğretim yılı bizim için çok daha büyük hedeflerimiz olan eğitim öğretim yılı olacak. Alanya’nın marka değerine yakışan hak ettiği en güzel eğitim standardını yakalayıp hedefe ulaşma noktasında velileri mutlu edip geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma noktasında bu çocuklarımızla ulaşacağımızın bilincindeyiz. Çünkü çocuklar bizim yarınımız, en değerli hazinemiz. Bu vesileyle tekrar tüm öğretmenlerime, öğrencilerime iyi tatiller diliyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107