banner84

8 cadde Büyükşehir Belediyesi'ne geçti

Aralarında Atatürk Caddesi ve 25 Metrelik Yol'da olmak üzere toplam sekiz caddenin tüm sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi

8 cadde Büyükşehir Belediyesi'ne geçti
 Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nin dün yapılan toplantısında alınan kararla Manavgat ve Finike'deki bazı caddeler ile Alanya'daki sekiz önemli caddenin tüm sorumluluğu Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Karar 36 red oyuna karşılık, 39 kabul oyuyla alındı. Bu caddelerdeki işyerlerinin işletme ruhsatlarıyla ilgili konunun dışındaki tüm yetkiler  Büyükşehir Belediyesi'nin oldu.
ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya genelindeki sekiz önemli caddenin bakım-onarım, altyapı, peyzaj hizmetleri, ilan-reklam-tabela ve işgaliye tasarrufları, zabıta ve güvenlik hizmetleri gibi konulardaki tüm sorumluluğun kendilerine geçtiğini söyledi.
Bu caddelerle ilgili çalışmalara 1 Ocak 2015'den itibaren başlayacaklarını vurgulayan Güney, "Öncelikle vatandaş memnıniyeti odaklı çalışmalarımız kısa süre sonra başlayacak. Bizim sorumluluğumuza geçen caddelerin örnek cadde olmaları ve her türlü sorunlarından arındılrılarak, keyifli yaşam alanlarına dönüştürmek adına hizmetlerimiz aralıksız devam edecek" dedi.
BAŞKA CADDELERİ DE ALABİLİRİZ
Büyükşehir Yasası çerçevesinde, Alanya'daki 15 metreden geniş olan tüm caddeler üzerinde tasarruf yapma hakları olduğunu da vugulayan Koordinatör Güney, "Öncelikli hedefimiz, bizim sorumluluğumuza geçen caddelrdeki iyileştirme çalışmalarını tamamlamak. Önümüzdeki dönemlerde yeni meclis kararları ile başka caddeleri de alabiliriz. Büyükşehir Yasası'nın getirdiği yeni sistem oturmaya başladı, bundan sonra çalışmalarımız daha hızlı olacak" şeklinde konuştu.
İŞTE O CADDELER:
1- Atatürk Bulvarı ve Ahmet Tokuş Bulvarı. Asri Merzarlık kavşağından, D400 Karayolu üzerinden Oba ve Tosmur Mahalleri'nden geçen bölüm. Toplam uzunluğu 8.2 kilometre, genişliği ise 35 metre,
2- Şeyh Şamil Caddesi, Mehmet Akif Esoy Caddesi ve Hasan Akçalıoğlu Caddesi. (25 Meterlik Yol) Toplam uzunluğu 4.4 kilometre, genişliği 25 metre.
3- Mahmutlar Barboros Caddesi. uzunluk 4.5 kilometre, genişlik 14 metre.
4- Türkler Belediye Caddesi. Uzunluk 711 metre, genişlik 30 metre.
5- Türkler Aydınbey Zen Hotel Cadesi. Uzunluk 729 metre, genişlik 20 metre.
6- Payallar Konaklı Atatürk Caddesi.
7- Oba Fatih Caddesi. Uzunluk 750 metre, genişlik 20 metre.
8- Mahmutlar Menderes Bulvarı. Uzunluk 495 metre, genişlik 35 metre.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107