banner84

80 kişilik ekiple mücadele sürüyor

Alanya Belediyesi'nin sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı başlattığı ilaçlama çalışmaları merkez ve mahallelerde aralıksız devam ediyor

80 kişilik ekiple mücadele sürüyor
 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Özcan Saraç, 80 kişilik ekiple 102 mahallede etkin ilaçlama yaptıklarını söyledi.
Güllerpınarı Mahallesi’nde sürdürülen ilaçlama çalışmalarını yerinde denetleyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Saraç, sivrisineklere karşı yürütülen ilaçlama çalışması hakkında bilgi verdi. Saraç, ilaç, ekip ve ekipman konusunda hiçbir sıkıntılarının olmadığını, 80 kişilik ilaçlama ekibiyle merkez ve 102 mahallede etkin ve hızlı bir ilaçlama yaptıklarını kaydetti. Mevsimsel değişiklikten kaynaklanan bazı sıkıntıların yaşandığına değinen Saraç, "Şuan taban ilaçlamasını yapıyoruz. Gece ise uçkun ilaçlamasını gerçekleştiriyoruz. Alanya genelinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan şikâyetleri gidermek için gece gündüz çalışıyoruz. Tamamen mevsimsel değişikliklerden kaynaklanan sorunlar yaşıyoruz. Biz etkin ve zamanında, hava ve taban üzerinden ilaçlama yaparak kaynağında larva üremesine de engel olmayı planlıyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 16:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157