banner84

80 yıldır kalplerde yaşıyor

Alanya Postası Gazetesi olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Ulu Önder Atatürk'ün vefatının 80'inci yıldönümünde, Alanya halkının duygu ve düşüncelerini aldık.

80 yıldır kalplerde yaşıyor
Mevlüt UYGUR
1881'de Selanit'te dünyaya gelen Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milleti'nin ışığı olmuştu. Osmanlı Devleti'nin yıkılışıyla birlikte tekrar dirilmemize önderlik eden Büyük Önder Atatürk 10 Kasım 1938'de 09.05'te hayata gözlerini yumdu.  Alanya Postası Gazetesi olarak Atatürk'ün vefatının 80'inci yıldönümünde duygu ve düşüncelerini aldığımız Alanya halkı, "Atatürk hiç bir zaman ölmedi o hep bizim kalbimizde yaşıyor" dediler.
'ONLARIN EMEKLERİ ASLA HİÇE SAYILMAZ'
Fahrettin Uyar, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bizim Osmanlı Devleti'nin yıkılışıyla birlikte tekrar dirilmemize önderlik eden, Cumhuriyetimizin kurucusu, ona her zaman minnet borçluyuz. Türk Milleti olarak ona sevgimiz ve saygımız asla bitmeyecek. Onunla birlikte bu ülkeyi tekrar kurmamızı sağlayan tüm şehitlerimize ve komutanlarımıza teşekkür borçluyuz. Günü geliyor onlara karşı bizi düşman etmeye, Atatürk'ü bize yanlış bir insanmış gibi göstermeye çalışıyorlar ama her zaman bilmeli ki herkes, Atatürk ve silah arkadaşları bu ülke için çalışmış, yüce Türk Milleti'nin bekası için savaşmış insanlar. Onların emekleri asla hiçe sayılamaz. İleriyi görmüş ve ona göre kanunlar, kurallar koymuşlar, hainleri milletin arasından temizlemek için uğraşmışlar. Her ne kadar şimdi de böyle insanlar olsa da aramızda, bizim ülkemizde Atatürkler bitmez, bu millet de asla yıkılmaz. Atamızı anmaktan, onun yolunda ilerlemekten asla vazgeçmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
'HEP KALBİMİZDE YAŞAYACAĞIZ'
Necla Açman, "Öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarına bu güzelim vatanı bizlere bağışladığı için çok teşekkür ediyorum. O büyük insanları saygı ve rahmetle anıyorum. Atatürk ve silah arkadaşları Çanakkale'de olsun, Kurtuluş Savaşı'nda olsun bu ülkemizi zor şartlar altında savaşarak yoktan var ettiler. Bu büyük insanlara ne kadar teşekkür etsek az olur, onlara hakkımızı ödeyemeyiz. Büyük önderi hiç bir zaman unutmayacağız, o hep bizim kalbimizde yaşayacak. Bizler Atatürk'ün evlatları olarak bu ülkeye her zaman sahip çıkmalıyız, onların izinde olmalıyız" dedi.
"BU ÜLKENİN TEK KURTULUŞ REÇETESİ  ATATÜRK İLKELERİ"
Emine Bülüç, "Atatürk'ü biraz daha iyi aydınlatılmadı bence. Sadece Atatürk diyoruz, ama Atatürk'ü anlamalıyız, Atatürk'le, onun ilkelerine bağlı olarak yaşamalıyız. Çocuklarımıza Atatürk ile ilgili kitaplar okutmalıyız, büyük önderi anlatmalıyız. Geleceğimize çocuklar sahip çıkacak. Çocuklarımıza Atatürk'ü sevgisini aşılayarak,  Atatürk'ün ilkelerini benimseterek bu ilkelere bağlı kalmalarını sağlamalıyız. Çünkü bu ülkenin tek kurtuluş reçetesi büyük önderin ilkeleri" ifadelerini kullandı.
"ATATÜRK GİBİSİ BU DÜNYAYA BİR KEZ DAHA GELMEZ"
Yüksel Gülen, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, büyük bir adam.  Her şeyini devletine, milletine bağışlamış. Büyük önder diyor ki, 'benim en büyük varlığım vatanım' diyor. 'Gelecek nesil benim varlığım' diyor, hani gelecek nerede, herkes cebini düşünüyor artık hiç kimse milletini düşünmüyor. Şuan da bizimkilerin tek varlığı  ise sadece cepleri. Atatürk gibisi bu dünyaya bir kez daha gelmez. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını rahmetle minnetle anıyorum"  dedi.
"GÜNEŞ GİBİ DOĞUP GEÇTİ"
Alirıza Karaoğlu, "Atatürk bu dünyaya bir güneş gibi gelip geçti. Atatürk gibisi bu dünyaya bir kez daha gelmez. Atatürk, vatanını milletini düşünüyordu. Şuanda bu ülkeyi düşünen hiç kimse yok. Atatürk hep kendi halkını düşündü hep halkı için çalıştı. Bu vatanımızı yoktan var etti. Şimdikilerin hiç biri kendi halkını düşünmüyor, halkı için hiç çalışmıyor sadece kendi menfaatleri için çalışıyor.  Hiçbir milletvekili halkını düşünmüyor, hepsi zengini düşünüyor. Atatürk'ü ve tüm silah arkadaşlarına bize bu cennet vatanı bıraktıkları için hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun, mekanları cennet olsun" diye konuştu.
"2 MUSTAFA'YI DA ÇOK SEVDİK"
Hasan Türkyılmaz, " Her Türk için Gazi Mustafa Kemal Atatürk önemlidir. Bu dünyaya 2 tane büyük insan geldi birincisi HZ. Muhammet Mustafa peygamberimiz, 2'ncisi ise Mustafa Kemal Atatürk önderimiz. Biz 2 Mustafa'yı da çok sevdik, birisi peygamberimiz birisi ise önderimiz. Bizler Müslüman Türk milleti olarak 2 Mustafa'nın da izindeyiz.  Peygamber efendimiz de Atatürk de hep kalbimizde yaşayacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107