banner84

'Adaleti mumla arıyoruz'

Alanya'daki CHP'liler dün Adalet yürüyüşü kapsamında Kuyularönü Camii'nden, Atatürk Anıtı'na kadar yürüyerek, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na, 'Yanınızdayız' mesajı verdiler

'Adaleti mumla arıyoruz'
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, 25 yıl hapis cezasına çarptırdığı CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan, İstanbul'a 'Adalet' yürüyüşü başlattı. Kılıçdaroğlu yürürken, Alanya'daki partililer de her gün parti teşkilatının önünde saat 21.00 ile 24.00 saatleri arasında nöbet tutuyor. Bir yandan nöbet tutarak Kılıçdaroğlu'na destek veren CHP'liler dün de İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen yürüyüşe katıldılar. İl Başkanı Mustafa Erdem, Gazipaşa İlçe Başkanı Ömer Güven ve Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut'ün katıldığı yürüyüşte CHP'liler, Kuyularönü Camii'nden başladıkları yürüyüşü Atatürk Anıtı'nda sonlandırdılar. 
ADALET TERAZİSİYLE YÜRÜDÜ
CHP Gazipaşa İlçe Başkanı Özdemir, elindeki adalet terazisini yürüyüş öncesinde İl Başkanı Erdem'in de bulunduğu ortamda Alanya İlçe Başkanı Takavut'a teslim etti. Adalek terazisini Özdemir'den alan İlçe Başkanı Takavut, "Adaleti mumla aradığımız günleri yaşıyoruz. Asıl suçluların yargılanmadığı masum kişilerin yargılandığı bir süreci yaşıyoruz.  Yıllarını adalet ve demokrasi için harcayan bizler adalet istiyoruz ve bu nedenle buradayız. Cumhuriyetimizin bütün kazanımları neredeyse yok edilmek üzere. Onun için adaleti hak ettiği yere getirinceye kadar mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.  Bugün teslim aldığımız terazinin yarısını bizde Cuma günü Manavgat ilçe örgütümüze Manavgat'a giderek orada teslim edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 19:09
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107