banner84

Adliyede atama rüzgarı

2 bin 200 hakim ve savcıyı kapsayan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Yaz Kararnamesi liste olarak açıklandı. Alanya'dan 10 hakim ve savcı başka yerlere atandı

Adliyede atama rüzgarı
 2 bin 200 hakim ve savcıyı kapsayan yaz kararnamesi üzerindeki son kontroller tamamlandıktan sonra, hakim ve savcılara ilişkin liste, yaklaşık bir saat içinde kurumun internet sitesinde yayınlandı.
Listeyle bazı başsavcı ve mahkeme başkanlarının yanı sıra hakim ve savcıların da görev yerleri değişti. Alanya'dan 10 hakim ve savcı giderken, yerlerine de 10 hakim ve savcı atandı.
ALANYA'DAN GİDECEK HAKİM-SAVCILAR
Alanya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Necdet Vural Diyarbakır Hakimliği'ne tayin edildi. Alanya Hakimlerinden Murat Gönülduru ve Fatih Akbaşoğlu Küçükçekmece Hakimliği'ne, Seyda Bayarslan Nizip Hakimliği'ne, Serkan Gökçe Solhan Hakimliği'ne, Mehmet Dağ Bismil Hakimliği'ne, Havva Ayaz Yüksekova Hakimliği'ne, Alanya Cumhuriyet Savcılarından Murat Yıldız Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na, Hacı Ali Bayarslan Nizip Cumhuriyet Savcılığı'na ve Alanya Cumhuriyet Savcısı Halil Ayaz ise Yüksekova Hakimliği'ne atandılar. 
ALANYA'YA GELECEK HAKİM-SAVCILAR
 Adana Hakimi Aydın Çolak Alanya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na getirildi. Iğdır Hakimi Kerim Ersoy, Acıpayam Hakimi Jale Ceylan Işık, Suluova Hakimi Öznur Kaymaz, Avanos Hakimi Kiraz Koyuncu Ceylan, Artvin Hakimi Özcan Çakıroğlu Alanya Hakimliği'ne atandılar. Nusaybin Cumhuriyet Başsavcısı Selami Solak ise Alanya Cumhuriyet Savcısı olarak görevlendirildi. Suluova Cumhuriyet Savcısı Dursun Fatih Kaymaz da savcılıktan hakimliğe geçerek Alanya Hakimi olarak atandı. Acıpayam Cumhuriyet Savcısı Erdem Işık ve Avanos Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Ceylan da Alanya Cumhuriyet Savcısı olarak atandılar.
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157