banner84

AGF Hatay'ı fethetti

AGF Genel Başkanı ve AGC Başkanı Coşkun, AGF Onursal Başkanı Yeni ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyeleri, Hatay'ı adeta fethetti. AGF heyeti Hatay'ın tarihi mekanlarını gezerken, protokolle de bir araya geldi

AGF Hatay'ı fethetti

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Olağanüstü Genel Kurulu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde Hatay'da gerçekleştirildi. AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Başkanı ve AGC Başkanı Gaye Coşkun ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Hatay'da protokol ziyaretleri gerçekleştirirken, tarihi mekanları da gezdi. AGF heyeti, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek ile birlikte Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı makamında ziyaret ettiler. 


'MEDENİYETLER ŞEHRİ HATAY’DA OLMAKTAN MUTLUYUZ'
Gerçekleştirilen ziyarette Medeniyetler Şehri Hatay’a gelmekten mutlu olduklarını ve federasyonun çalışmaları hakkında Vali Doğan’a bilgiler aktaran AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, “Federasyonumuz Akdeniz Bölgesi’nde bulunan illerimizden oluşuyor. Üye cemiyetlerimizle her zaman istişare halindeyiz. Federasyonumuzun yaklaşık bir yıl önce gerçekleştireceği olağanüstü genel kurulu pandemi nedeniyle ertelenmişti. Aldığımız tedbirler kapsamında genel kurulumuzu Medeniyetler Şehri Hatay’da bulunan kurucu cemiyetimiz Hatay Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz. Bizleri makamınızda kabul ettiğiniz için teşekkür ediyor, görevinizde başarılar diliyorum.” dedi. 
YENİ VE TEMİZYÜREK’TEN VALİ DOĞAN’A TEŞEKKÜR BELGESİ
Gerçekleştirilen ziyarette yapılan konuşmaların ardından AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni ve HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne gösterdiği hassasiyet ve ilgiden dolayı Hatay Valisi Rahmi Doğan’a bir teşekkür belgesi takdim edildi.
AGF BAŞKANI COŞKUN’DAN KAYMAKAM HARPUTLU’YA ZİYARET
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun ve beraberinde bulunan HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ile Hatay Valisi Rahmi Doğan’a gerçekleştirilen ziyaretin ardından, daha önceden Alanya Kaymakamı olan ve şimdi Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu’yu da makamında ziyaret ettiler. Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu ise gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle AGF Yönetimine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. 


AGF YÖNETİMİNE GASTARONOMİ EVİ’NDE KAHVALTI
AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun ve yönetim kurulu üyeleri , HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ile birlikte bulunan delegelere Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından Gastronomi Evi’nde bir kahvaltı verildi. Kahvaltı etkinliğinde Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetimi ile bir araya gelen HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’da gerçekleştirdiği EXPO 2021 ve yerel hizmet çalışmaları ile ilgili hakkında bilgiler verdi. Yapılan konuşmanın ardından ziyaretlerinden dolayı HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni tarafından Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı katkılar nedeniyle bir teşekkür belgesi takdim etti. 
TARİHİ YERLERİ ZİYARET ETTİLER
AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni, AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve delegeleri Hatay’ın Samandağ İlçesi’nde bulunan tarihi yerleri ziyaret ettiler. Sırasıyla Hıdırbey’de bulunan Musa Ağacı, Türkiye’nin tek Ermeni Köyü Vakıflı Köyü, Çevlik-Arsuz Yolu, Hz. Hızır (a.s.)Türbesi ve Asi Nehri ile Deniz’in birleştiği nokta ziyaret edilirken, Titus Tüneli, Beşikli Mağara, 14 kilometrelik Deniz-Çevlik Sahili ve sönmüş olan volkanik dağ Keldağı’nın tarihi Hatay Gazeteciler Cemiyeti Saymanı Mithat Kalaycıoğlu tarafından anlatıldı. 
Tarihi yerlerin ziyaretinin ardından Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz ev sahipliğinde Dervişan Tesisleri’nde AGF Heyeti’ne bir yemek programı düzenlendi. AGF Heyeti’ne Samandağ İlçesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle teşekkür eden Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’a AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni ve AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun tarafından Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne gösterdiği misafirperverlik ve ilgiden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi. -Haber Merkezi
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107