banner84

AHEP bilimi doğada aradı

Alanya HEP Üniversitesi ‘nde Biyomimetik konusunda gerçekleşen konferansa Altuğ Revnak Eti konuşmacı olarak katılarak doğa ve teknoloji alanında bilgi verdi

AHEP bilimi  doğada aradı
 Alanya HEP Üniversitesi Mimarlık Topluluğu öğrencileri tarafından düzenlenen konferansa öğrencilerin yanı sıra Alanya’nın önde gelen mimar ve içmimarları da katılarak ilgiyle dinlediler.  Doğa Bilimleri Derneği Başkanı olan Altuğ Revnak Eti dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayarak biyomimetik, uzay bilimleri, çevre ve doğa bilimleri konusunda eğitimler aldı ve 3000’in üzerinde uluslararası konferans verdi. Doğadaki tasarımların bilim ve teknoloji tarafından taklit edilmesinin anlatıldığı konferansta Eti öğrencilere tabiattaki mükemmel yaratılışı, teknolojinin ilerleyebilmesi için doğadaki olağanüstü olayların taklit ve kopya edilmesinin çok zengin bir kaynak olduğunu anlattı. Eti, tabiattaki çeşitli hayvanlardan ve böceklerden esinlenerek helikopter, uçak, kamuflaj giysisi gibi ürün ve teknolojinin geliştirildiğine işaret etti. 
Eti, "Milyonlarca yıldır kainatta ilahi bir denge var. Bu denge o kadar hassas ve üstün ki insanlık bilgi ve teknolojide ilerleyebilmek için tabiattaki mükemmellikleri taklit etmeye başladı. Bugün modern dünyada ileri teknolojide kullandığımız bütün teçhizat, olağanüstü yaratılan kâinattaki varlıkların taklit edilmesiyle oluşmaktadır." Dedi.
Konferans organizatörleri olan Mimarlık öğrencileri Furkan Kürkçü ve Elif Çolak etkinlik sonrasında “Doğa Bilimleri Derneği Başkanı Altuğ Revnak Eti ‘nin bizzat kendisinden biyomimetik konulu bu konferansı dinlemiş olmak güzel bir ayrıcalık. Hangi meslek grubundan olursak olalım hepimiz birer tasarımcıyız.  Tasarımlarımızda doğadan esinlenmenin aslında en çevreci, en verimli yol olduğu gerçeğini bu etkinlik sayesinde öğrendik. İş hayatında örnek alabileceğimiz bir çok noktaya değinen Altuğ Revnak Eti’ye çok teşekkür ederiz, dinlemek bizim için çok büyük bir keyifti" dediler.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107