banner84

Ailelere sünnet uyarısı

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, okulların tatil olmasıyla birlikte sünnet olacak çocukların ailelerine uyarıda bulundu

Ailelere sünnet uyarısı
 Yaz mevsimin gelmesi ve okulların kapanmasıyla birlikte sünnet törenlerinin artacağını söyleyen Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, sünnetin ehil kişiler tarafından yapılması gerektiğini hatırlattı.
Sağlık Bakanlığının uygulamasıyla SGK kapsamında sünnetin ücretsiz yapıldığını, ancak sünnet yapacak kişinin Torba Yasa ile belirlendiğini söyleyen Başhekim Başaran, sokak sünnetçilerinin ihbar edilmesini istedi. Elverişsiz ortamlarda yapılan sünnetin neden olacağı sağlık risklerine değinen Başhekim Başaran, "Sünnet önemli bir olaydır. Sağlıksız ortamlarda yapılan sünnetler çocuklar içşin çok önemli sağlık sorunlarına yol açabilir. Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte, sünnet hazırlığı yapan ailelerimiz bu konuda dikkatli ve duyarlı olsunlar. Sokak sünnetçisi diye tabir edilen kişilere bu işi bırakmasınlar. Sünnet, hijyenik bir ortamda, işinin ehli olan sağlık çalışanları tarafından yapılmalı. Çocuklarımızın geleceğini karartmayalım" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157