banner84

Akboğa: Elektriği kesmek zorundaydık

AKEDAŞ Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, kesintinin turizm sezonunda daha kaliteli ve sürekli enerji vermek için gerekli olduğunu belirterek tüketicilerden yaşanan mağduriyet için özür diledi.

Akboğa: Elektriği kesmek zorundaydık

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.(Akdeniz EDAŞ) Alanya Bölge Koordinatörlüğü, Alanya'yı besleyecek olan yeni enerji nakil hatlarının 1.etap enerjilendirme çalışmalarını dün gerçekleştirdi. Çalışma sırasında enerji kesintisi yapmak zorunda kalan Akdeniz EDAŞ, olası muhtemel arızalarda bölgenin elektriksiz kalmaması için ring hattı kurarak alternatif besleme hatları oluşturdu.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Akdeniz EDAŞ Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, kesintinin turizm sezonunda daha kaliteli ve sürekli enerji vermek için gerekli olduğunu belirterek tüketicilerden yaşanan mağduriyet için özür diledi.

Konaklı Mahallesinde bulunan trafo merkezinden beslenecek olan bu hatların kaliteli ve sürekli enerji için çok önemli olduğuna değinen Akboğa, “Olası muhtemel arızalarda kesintiyi gidermek için alternatif hatlar oluşturmaktan ibaret olan çalışmalar sorunsuz bir turizm sezonu için gerekli olan çalışmalardır. Çalışmalar esnasında tüketicilerimizin mağduriyetini asgari seviyede tutmak için günün ilk saatlerinde sabah 05.00’da çalışmaya başladık. Kesintinin akşama kadar sürmemesi için büyük bir gayretle çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Tüketicilerimize daha iyi hizmet vermek adına mecburen yapmak olduğumuz bu kesinti için bölge halkından özür diliyor, tüketicilerimize sabır ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107