banner84

Akdam'a 'Bakan' var

Bakan Çavuşoğlu'nun talimatıyla Akdam Mahallesi, Çobanlar Mevkii'nde sondaj çalışması sonucu bölgenin 50 yıllık su sorunu çözüldü

Akdam'a 'Bakan' var
 DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun talimatıyla Alanya'nın Akdam Mahallesi, Çobanlar Mevkii'nde elektrik sorunu çözülerek, su kuyularından bölgeye elektrik verilmeye başlandı. 
Çavuşoğlu'nun talimatıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi, konuya el atarak sorunu çözdü, ve Akdam’a en az 50 yıl yetecek içme suyu verilmeye başlandı. Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, işin takibi konusunda Koordinatör Yardımcısı Nurettin Uludağ’ı görevlendirdi. Uludağ, önce bölgeye enerji verilmesi için çalışma yaparak bölgeye 21 direkle enerji verilmesini sağladı. Daha sonra sondajla açılan kuyu ile su deposu arasına hat döşenerek içme suyu depoya oradan da halkın kullanımına verilmeye başlandı. Böylece Akdam halkı yıllardır beklediği su sorunu çözülmüş oldu.
Koordinatör Hüseyin Güney yaptığı açıklamada, Akdam halkının uzun yıllardır beklediği su sorununu bakanımızın da takibiyle çözdük. Koordinatör Yardımcımız Nurettin Uludağ işi bizzat takip etti. En büyük sorun olan elektrik işini halettik. Diğer kısımlarını da ASAT ekiplerimiz çözdü. Böylece Akdam’ın su sorununu kökten çözmüş olduk. Alanya’nın diğer bölgelerinde de 2015 yılı içinde ciddi çalışmalarımız olacak. Su yokluğunu sorun olmaktan çıkaracağız“ dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107