banner84

AKEDAŞ Alanya'ya 'İL' gözüyle bakıyor

Akdeniz Elektrik Bölge Koordinatörlüğü, Alanya merkezde dört adet ana birim oluşturdu. Bünyesine 3 yeni tecrübeli mühendis daha ekleyen Şirket, bölgede mühendis sayısını 5'e yükseltti

AKEDAŞ Alanya'ya 'İL' gözüyle bakıyor

Kurulan birimler ve yapılan alımlar hakkında bilgi veren Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, tüketicilere daha iyi hizmet, kaliteli ve sürekli elektrik verilmesi için personellerin 7 gün 24 saat vardiyalı olarak gece-gündüz çalıştıklarını belirterek, bu doğrultuda işinde uzman personel sayılarını gün geçtikçe arttırdıklarını söyledi. 

İşe yeni alınan personelin bölgeyi tanımasının kendileri için son derece önemli olduğunu belirten Akboğa,  "Bu nedenle personeli ailesiyle birlikte ilçede ikamet eden kişilerden seçtik. Sahayı bilen personel yetiştirmek zaman ve emek istiyor. Emek ve zaman harcayarak yetiştirdiğimiz personelin ilçe ile bir bağı olmayınca belli bir süre sonra başka bölgelere nakil istiyor. Bu da bizim işleyişimi aksatıyor. Dolayısıyla yeni aldığımız 3 mühendis bu bölgenin insanı olduğu için uzun süre birlikte çalışacağımızı ve bölge halkının tanıdığı bu personellerimiz ile bölgeye daha iyi hizmet etmeyi umut ediyoruz" dedi. 

Türkiye'de 40'ın üzerinde ilden daha büyük, kış nüfusu 300 bin, yaz aylarında 4 milyon turistin ağırlandığı, 30 bin yabancının mülk aldığı Alanya'yı, Şirketin önemsediğini ve hizmet kalitesini arttırmayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Akboğa, "Bölge koordinatörlüğü olarak müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için 4 ana birim oluşturduk. Oluşturulan birimler ve yeni başlayan genç dinamik mühendislerle il seviyesinde daha iyi hizmet etmeye devam edeceğiz. 

2015 yılı şirketimiz ve Alanya için yatırım yılı olacak. Yapılacak yatırımlar tamamen şirketimizin bütçesinden temini sağlanacak. Yatırım bütçeleri 5 yıllık yapılmakta. Bugünün yatırım planı 2010 yılında kamu döneminde yapıldığından şimdiden bütçeyi aştık. Bundan sonra 2016 yılı yatırım dönemine kadar yapılacak yatırımların finansmanını şirketimiz karşılayacaktır. Şunun bilinmesini istiyorum. İşletme hakkı devir sözleşmesine göre biz burada 30 yıl boyunca kiracı konumundayız. Yapılacak yatırımları şirket olarak biz üstleniyoruz. Yapılan tesislerin kabulü ve EPDK tarafından onaylanması gerekmektedir. Daha önce bütçesi onaylanmış, kabulü ve onayı yapılmış olması koşuluyla, 10 yıl içerisine yayılarak, şirketimizin karşıladığı finansmanın geri dönüşü ancak olabiliyor" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107