banner84

AKEDAŞ sahaya iniyor

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürlüğü, muhtarlarla yaptığı toplantılar neticesinde tespit edilen sorunların giderilmesi için bakım ve onarım çalışmasına başlıyor

AKEDAŞ sahaya iniyor
Tüketicilerin daha kaliteli ve kesintisiz enerji temin edilmesi amacı ile Alanya AOB birimimizce hat ve hat altı bakımı ve müteahhit firma direk deplasesi işi yapacağından, bazı bölgelerde planlı kesinti yapılacak. 
Konu hakkında bilgi veren Akdeniz Elektrik Bölge Müdürü Ahmet Sait Akboğa, tüketicilerden sabır ve anlayış beklediklerini söyledi. Merkez, batı ve doğu bölgesi muhtarlarıyla yaptıkları toplantılar sonucu tespit edilen sorunları gidermek için harekete geçtiklerini ifade eden Akboğa, “Bu sorunları gidermek için bakım ve onarım çalışması başlattık. Çalışmaların yapılması için planlı kesinti yapmak zorundayız. Tüketicilerimizin daha kaliteli ve kesintisiz enerji alabilmesi için bu çalışmaların yapılması gerekiyor. Şimdiden yaşanacak kesintiler için halkımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz. Tüketicilerimizin bu çalışmaların kendi menfaatleri için yapıldığını bilmesini istiyorum” dedi. 
Çalışma kapsamında uygun görülen kesinti programı şu şekilde olacak:
"24 Kasım Pazartesi günü bugün) 09:00 ile 16:00 saatleri arasında Alanya AGB servisimiz tarafından hat ve hat altı bakımı yapılacağından Güzelbağ fiderinden enerji alan Dereköy hatbaşına enerji verilemeyecektir. Yapılacak enerji kesintisinden; Gedevet köyü, Dereköyü, Çukuryurt bölgeleri etkilenecektir. 
24 Kasım Pazartesi günü 13:00 ile 17:00 saatleri arasında Müteahhit firma direk deplasesi yapacağından, Manavgat sağdan enerji alan 235 grubunun sanayi çıkışına enerji verilemeyecektir. Yapılacak enerji kesintisinden; Konaklı sanayi bölgesi, kale Sok. ve Hütütler cami civarı etkilenecektir. 
25-26 Kasım Salı ve Çarsamba günü 09:00 ile 16:00 saatleri Alanya AGB servisimiz tarafından hat ve hat altı bakımı yapılacağından Güzelbağ fiderinden enerji alan Mahmutseydi hatbaşına enerji verilemeyecektir. Yapılacak enerji kesintisinden; Mahmutseydi köyü, Asmaca köyü, Meşeardı köyü etkilenecektir. 
27-28 Kasım Perşembe ve Cuma günü 09:00 ile 16:00 saatleri arasında Alanya AGB servisimiz tarafından hat ve hat altı bakımı yapılacağından Gazipaşa Sağ fiderinden enerji alan Oba 1 numara kabin Akçatı çıkışına  enerji verilemeyecektir Yapılacak kesintiden; Bademağacı köyü, Kızılcaşehir köyü,Akçatı köyü, Uğurlu köyü, Obaalacami köyü etkilenecektir.
29 Kasım Cumartesi günü 09:00 ile 16:00 saatleri arasında Alanya AGB servisimiz tarafından hat ve hat altı bakımı yapılacağından Gazipaşa Sağ fiderinden enerji alan Kızılcaşehir Ağzıkara hat başına enerji verilemeyecektir. Yapılacak kesintiden; Kızılcaşehir Ağzıkara mah. etkilenecektir.
30 Kasım Pazar günü 09:00 ile 16:00 saatleri arasında Alanya AGB servisimiz tarafından hat ve hat altı bakımı yapılacağından Gazipaşa Sağ fiderinden enerji alan Bademağacı hat başına enerji verilemeyecektir Yapılacak kesintiden; Bademağacı köyü, Obaalacami köyü ve Taşatan mevkii etkilenecektir."
Çalışmaların erken bitmesi halinde, hatlara belirtilen saatten önce enerji verilebileceği gibi, hava muhalefeti veya başka nedenlerle çalışmadan vazgeçilmesi halinde hatlarda enerjinin olabileceği belirtilerek tüketicilerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107