banner84

'AKP koalisyonda olmalı'

Karagöz, devam eden yatırımların tamamlanması ve tecrübe için AKP'nin koalisyonda olması gerektiği fikrini ortaya atarken, vatandaşlar erken seçim değil koalisyon istiyor.

'AKP koalisyonda olmalı'

7 Haziran Genel Seçimleri'ni sosyal medyadan değerlendiren Alanya Postası Gazetesi Sahibi Hilmi Karagöz, "Muhalefet 8 Haziran'a hazırlıksız yakalandı. Sanki hükümet olmaya, ülkeyi yönetmeye değil, sadece AKP'yi yıkmak için seçime girmişler gibi. Seçim sonrasının hesabını yapan olmamış. AKP tek başına iktidar olamıyorsa koalisyon olacağı belli.

ERKEN SEÇİM AKP'YE YARAR

Hükümet kurulamayıp olası erken seçimde vatandaş, "madem siz bu işi beceremeyeceksiniz" der ve iktidarı yeniden AKP'ye verir. Her alanda devam eden yatırımların tamamlanması ve tecrübe açısından AKP'nin koalisyonda mutlaka olması gerektiğini düşünüyorum. Şartlar konuşulur, engeller aşılır. Düşmanlık üzerine siyaset yapılmaz" dedi.

VATANDAŞ NE DİYOR?

Hasan Özdemir: Her parti olmazsa olmazlarını ortaya koyup elini taşın altına koymalı.
Korhan Baysan: AK Parti'siz bir Türkiye olmaz; olamaz.
İsmet Sönmez: Eğer AKP, MHP'nin istediklerini vermezse Abdullah Gül başbakanlığında CHP-MHP-HDP destekli teknokrat hükümet kurulabilir.
Mehmet Tokluoğlu: Bunların ikdidar derdi yok. Öbür koalisyonda Bahçeli Başbakanlık istemedi, Ecevit'in yaveri oldu. Hazırlıkları yoksa siyaset yapmasınlar. AKP 2002'de ilk seçimde ikdidar oldu 13 yıl başarıyla getirdi bu işi. Yine AKP çözer.
Erhan Soylu: Ülke için AKP diretmeci tavırlarından vazgeçip ülkenin birliği, dirliği için tek millet, tek bayrak düşüncesi ile MHP ile koalisyon kurabilir.
Mustafa Şimşek: Kesinlikle düşmanlıkla siyaset olmaz. Madem hizmet edilecek, herkes taşın altına elini koymalı.
Mustafa Yiğit: Üç ortakla olmaz.
Mustafa Yılmaz: Önce AK Parti'ye karşı ittifak yapan partiler koalisyon yapmalılar. AK Parti'yi 13 yıldır bilmeyen insanlar, oy verdikleri partilerin başarısını görmeliler. Bu milleti huzur sıktı.
Harun Gökçe: AK Parti kesinlikle yeni hükümet içerisinde olmamalı ve ülkeyi yönetme üzerine değil de AK Parti'yi yıkma hedefinde olan partiler koalisyon kurmalı. Ama o üç partiye oy veren arkadaşlarımdan önemle rica ediyorum dikkatlice bakın, Türkiye'yi enerji merkezi yapacak Mavi Akım Projesi, 3. Havalimanı, 3. Köprü, Kanal İstanbul ve daha bir çok proje ne zaman iptal edilecek?

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107