banner84

AKP ve ALTSO'yu uyardı

MHP İlçe Başkanı Hilmi Er Alanya'nın gündemi olan İl meselesi, Kaymakamlık sorunu ve turizm ile ilgili görüşlerini bildirdi ve AKP'ye bu konularda soru yöneltti

AKP ve ALTSO'yu uyardı

 MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Hilmi Er dün son günlerde Alanya kamuoyunu meşgül eden konuşarla ilgili açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu muhalefet partileri MHP ve CHP'yi eleştirmişti. O eleştirilere yanıt vererek açıklamalarına başlayan Hilmi Er, "Eğer Alanya’nın her bakımdan şanslı bir ilçe olduğunu düşünüyorsanız, Alanya’nın İl olma hakkını teslim edin" dedi. 

"ALANYA İL OLMALI MI?"
ALANYA'NIN il olma meselesi ile ilgili Berberoğlu'nun yorumlarına cevap veren Er, "Alanya’nın İl olma isteğini dillendirmemizden neden rahatsız oluyorsunuz? Sayın Berberoğlu’na sormak istiyorum? Samimi bir şekilde Alanya kamuoyuna açıklasın. Sizce Alanya İl olmalı mı? Sizce Alanya İL olmayı hak eden bir ilçe mi? Sizi gerekçeleri ile birlikte Alanya kamuoyuna açıklama yapmaya davet ediyorum. Biz muhalefet partisiyiz, tabi ki muhalefet yapacağız. Nasıl ki doğruların yanında oluyorsak, yanlış yapılan siyasetin de karşısında olduk, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz.Biz MHP olarak at gözlüğü ile siyaset yapmıyoruz. İktidarın partisinin, Ülkemize ve Alanya’mıza yaptığı olumlu işlerin destekçisi olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Bu ulamda Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun Gazipaşa Havalimanı ve Alanya Üniversitesi ile ilgili yaptığı çabalara ve katkılara, buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ancak bütün bunlar, başta Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, İlçe teşkilatımız, diğer partiler, Sivil toplum kuruluşları, Odalar, Dernekler, velhasıl Alanya’nın bütün unsurlarının gündem oluşturarak, katkı sağlaması ile gerçekleşmiştir. Bunun da altını çizmek istiyorum" şeklinde konuştu.
"ALANYA'NIN HUZURUNU BOZAMAZSINIZ"
KAYMAKAM Erhan Özdemir'in Isparta'ya atanması ve Dr. Hasan Tanrıseven'in yeniden Alanya Kaymakamlığına atanması ile ilgili de konuşan Er, "Kaymakamımız Sayın Erhan Özdemir’in yine tayini çıkartılmıştır. İktidar partisinin devlet kurumlarını bu kadar siyasallaştırması doğru değildir. Sayın Erhan Özdemir görev süresi dolmadan ve haklı bir gerekçe gösterilmeden tayin edilmiş, kendileri de yasal haklarını kullanarak görevine tekrar geri dönmüştür, Buna da başta AKP ve Ticaret odası olmak üzere herkesin saygı göstermesi gerekir. Devletin kurumunu ve işleyişini bu kadar siyasallaştırmaya çalışmak, ancak AKP zihniyetinin siyaset yapma anlayışına uygundur. Beğenmediğin, işine gelmeyen, her kurum müdürünü görevden alacaksın, tayinini çıkartacaksın, eziyet edeceksin. AKP’nin devleti yönetme mantığına ancak bu yakışır. Kimsenin Alanya’nın huzurunu ve istikrarını bozmaya hakkı yok" diye ifade etti. 
"KAYMAKAMLA UĞRAŞACAĞINIZA"
YAKLAŞMAKTA olan turizm sezonu ile ilgili konuşan Er, "Tehlike çanları çalmaya devam ediyor, Kurum Müdürleri ile Kaymakam Bey ile uğraşacağınıza, turizm sezonunu en az hasarla nasıl atlatırız diye kata yorsanız, Alanyamıza daha hayırlı bir iş yapmış olursunuz. Bütün bu yaptıklarının Alanya kamuoyunun titizlikle takip ettiğinden emin olabilirsiniz. Alanya halkımızın sağduyusu, AKP’ye ve zihniyetine, gerekli olan cevabı 7 Haziran’da verecektir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134