banner84

AKP yeniden yapılanıyor

103 mahallede partililerden oluşacak Mahalle Yönetimi oluşturulacağını ifade eden AKP İlçe Başkanı Berberoğlu, "Hedefimiz Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminden başarıyla çıkmaktır" dedi

AKP yeniden yapılanıyor
 ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Başkanlığı'na atanan Mustafa Berberoğlu, 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yeniden yapılanma süreci başlattı. Büyükşehir Kanunu ile kapanarak, mahalleye dönüşen 16 belde belediyesinde kapanan Belde Teşkilatları'nın yerine mahalle yönetimi oluşturmaya başladı. Berberoğlu, "Bu kapanan belde teşkilatlarının yerine de 10'ar kişiden oluşan Mahalle Yönetimi oluşturuyoruz. Gençlik ve Kadın Kolları da dahil olmak üzere mahallelerde 10'ar kişilik yönetim olacak" dedi. 
"VATANDAŞLA İÇ İÇE OLACAĞIZ"
KÖY tüzel kişiliği kaldırılarak, mahalle olan köylerde de bu yapılanmanın içinde olacağını ifade eden Berberoğlu, "103 mahallede 10'ar kişilik Mahalle Yönetimi oluşturacağız. Bu mahallelerdeki yönetimler, sürekli vatandaşların derdini dinleyip, çözümü noktasında bize gelecekler. Bizlerde çözebildiğimiz sorunları yerelde çözeceğiz, merkezi hükümetten çözülmesi gerekenleri parti büyüklerimize ileteceğiz. Artık tüm partililerimiz teşkilatlarıyla birlikte sahada olacak, Cumhurbaşkanlığı ve ardından milletvekilliği seçimlerinden de başarıyla çıkacağız" diye konuştu. 
Öte yandan AKP İlçe Yönetimi, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi sandıklarda görev alacak isimleri de belirlemeye başladı. 
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157