banner84

AKP'den anlamlı yemek

**

AKP'den anlamlı yemek
 ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) İlçe Kadın Kolları Yönetimi, 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle dün Harbour Restoran'da şehit yakınları ve gaziler ile yemekte buluştular. İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Kadın Kolları Başkanı Şükran Çalık, milletvekili aday adayı Hüsnü Akçalıoğlu'nun da katıldığı yemekte partili bayanlar, şehit yakınları ve gazilerle sohbet etme imkanı buldu. 
"KAHRAMANLAR TARİH YAZAR"
YEMEKTE konuşan Kadın Kolları Başkanı Çalık, "Tarih olayları yazar, kahramanlar ise tarihi. Atalarımız Türk milletine biçilen kefeni parçalayıp atarak tarihi yeniden şekillendirdiler. Kanlarıyla destan yazarak her şeyin bitti sanıldığı yerde 'Türk milleti son sözünü söylemeden hiç bir şey bitmez dediler.' Bugünümüzü bizlere hediye edenlere olan minnet borcumuzu ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız. Yüzyıl içersinde ülkemiz geldiği noktayla çağ atlamıştır. Yerli denizaltıları, marmaraylar yirmi yıl öncesine kadar kimsenin hayal dahi edemediği bir uygarlık düzeyiydi. Bugün ulaştığımız teknoloji ve imkânlar milletimizin iman gücüne güç katmıştır” dedi.
"BİNLERCE GENÇ YANYANA YATIYOR"
'ÇANAKKALE Türk ordusunun savaşta dahi insanlığını unutmadığını tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir' diyen Çalık sözlerini şöyle sürdürdü, 
“İnsan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın yer ve zaman koşuluna bağlı olmadığını, yaralı düşmanı hastaneye sırtında götürerek, vurduğu düşman gemisinden denize düşen askerlerin kurtulabilmesi için top ateşini keserek tüm dünyaya verdiği insanlık dersiyle gösterip abideleşmiştir Mehmetçik. Savaşın söndürdüğü binlerce genç beden Gelibolu da yan yana yatmaktadır. Dünyanın öbür ucundan ülkemizi parçalamaya gönderilen ve neden geldiklerini bile bilmeden ölen askerler bizim de evladımız sayılmıştır. Atamızın 'Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' sözünün ne kadar haklı olduğunu Çanakkale’de görmekteyiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun."
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107