banner84

'Alamadığımız hizmetin parasını ödüyoruz'

Yaz ayının gelmesiyle birlikte Eğrigöl Yaylası'na göç eden yaylacılar, elektrikte yaşanan sorunlardan muzdarip. Yaylacılar, "Alamadığımız hizmetin parasını ödüyoruz" diyerek, yetkililere seslendi

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehirden yaylalara göç de başladı. Alanya'nın özellikle batı bölgesinin tercih ettiği yayla olan Eğrigöl Yaylası'nda yaşanan elektrik sorunu, yaylacıları canından bezdirdi. En son 2004 yılında yapılan elektrik trafosunun artık yetersiz kaldığını söyleyen yaylacılar, yetkililere seslendi. Uzun süren elektrik kesintileri ve sürekli elektriğin kesiliyor olması yaylacıların evlerinde bulunan elektronik eşyalara zarar verirken, derin dondurucularında bulunan yiyeceklerin de çözülüp bozulmasına neden oluyor. 
'DÜZGÜN HİZMET ALAMIYORUZ'
Yekililere seslenen yaylacılar, elektrik direklerini de göstererek bu görüntülerden kurtulmak istediklerini belirtti. Alanya Posta Medya'ya açıklamada bulunarak, "Akdeniz elektrik yetkilileri ve devlet yetkililer, Güzelbağ Eğrigöl Yaylası'ndayız. Bölgemizde bulunan elektrik trafosu 2004 yılında yapıldı. 2004 yılından beri doğru düzgün hiçbir hizmet alamıyoruz. Bu hizmet karşılığı olarak her ay elektrik paralarımızı peşin ödemekteyiz. AEDAŞ yetkililerine sesleniyoruz. Trafomuzun motoru yağ akıtıyor. Verici ve dağıtıcı sigortasın da her tarafı bozuk, iplerle bağlı. 
'BİZLERİ ÖLDÜRMEK İSTİYORSANIZ, BUYURUN'
Akdeniz elektriğin tabutu bizim için. Bizi öldürmek istiyorlarsa, buyursunlar. Biz herhangi bir yetkiliden şikayetçi değiliz ama görevin yapılmadığını, yeterli personelin bulunmamasından şikayetçiyiz. 29 tane Gündoğmuş'un merkezinin köyleri var. Alanya'nın 17 beldesinin bu bölgede yaylası var. Bu yaylaların her birine üç beş kişi ile Gündoğmuş AEDAŞ'tan hizmet veriliyor. 3-5 kişiyi Gündoğmuş'un 29 köyüne mi yetecek, burada bulunan yaylalara mı yetecek.Dolaplarımızın hiçbir çalışmıyor. En azından bunların tamir edilmesini yenilenmesini istiyoruz. 
'KÖY KAPKARANLIK'
Elektrik telleri birbirine çarpıyor ve her çarptığında sigorta atıyor. Biz cebimizden para verip sigortaları alıyoruz. Elektrik parasını da alıyorlar, malzeme parasında biz veriyoruz. Gündoğmuş'a ekip takviyesi yapılması lazım birkaç kişi ile bu işler olmaz. Gündoğmuş Kaymakamlığı ya Antalya Valiliği ve bölge milletvekillerinin bu olaya el atmasını istiyoruz. Sokak lambaları yok. Köy kapkaranlık. Her rüzgarda şartel atıyor" dedi. -Ayşe Yağmur MERCİMEK
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157