banner84

Alanya bebekleri doğuyor

Kaymakam Tanrıseven’in Eşi Ceylan Tanrıseven Alanya Bebeği Projesi'nin tanıtımına katıldı. Proje çerçevesinde Alanya'yı simgeleyen bebekler üretilecek

Alanya bebekleri doğuyor
 Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven, Alanya Sosyal ve Kültürel Proje Oluşturma Yürütme Merkezi Derneği tarafından ALTSO Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen “Alanya Bebeği” projesinin tanıtım toplantısına katıldı.
Alanya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından desteklenen proje kapsamında Alanya’nın kültürel ve tarihi değerlerinin yaşatılmasının amaçlandığı ifade edildi. GAKSA University Moda Tasarımı Bölümü Başkanı Canan Yakın tarafından yapılacak çalışmalar tanıtıldı. Bu kapsamda yapılacak ürünler arasında yer alan kitre ve el yapımı döküm bebekler Alaattin Keykubat, Mahperi Sultan ve isim annesi Ceylan Tanrıseven olan “Emmioğlu” öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.
Ceylan Tanrıseven, projeyle ilgili “Bana sunulduğunda, toplumun dezavantajlı kesimlerine sağlayacağı ekonomik desteğin önemini düşünerek geleneksel el sanatlarımızın gençler tarafından yaşatılması adına oldukça önemli bir çalışma olduğuna inandım ve Kaymakamlık bünyesinde destekleme kararı aldık” dedi.
Proje Oluşturma Derneği Başkanı Işın Fırat, GAKSA University bünyesinde açılacak kursların üçer aylık periyotlar halinde süreceğini belirtti. Öğrencilerle halkın bütünleşebileceği bir proje oluşturmayı hedeflediklerini, bu proje sayesinde geleneksel el sanatlarımızın ve Selçuklu’ya ait değerlerin yaşatılacağını ifade etti. Öğrencilerin soruları ile proje tanıtımı sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107