banner129

Alanya Belediyesi'nden öğrencilere kültür turu

Alanya Kalesi Ehmedek Bölgesi’nde kültür evlerini ziyaret eden öğrenciler eski Alanya yaşamına ve kültürüne dair örnekleri görme fırsatı buldular

Alanya Belediyesi'nden öğrencilere kültür turu
 Kızılkule - Tophane Ekseni Projesi kapsamında öğrencilere tarihi ve kültürel mirasın tanıtılması amacıyla kültür turu düzenlendi. Öğrenciler, Alanya Kalesi, Kızılkule ve Tersane gezdirildi.
Alanya Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel varlıkların tanıtılması ve sahip çıkılması amacıyla hayata geçirilen “Tarihin Sesi Ol” projesi kapsamında, örnek uygulamanın ilk adımı gerçekleştirildi. Projenin en önemli ayağı olan  gelecek nesillere kültürel mirasımızı koruma bilincini yerleştirmek amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü izniyle belirlenen Alara Şevket Demirel Ortaokulu 7. ve 8. sınıf öğrencilerine “Kızılkule - Tophane Ekseni Projesi Kültür Turu” ile Alanya kalesi gezdirildi.
Alanya Belediyesi Proje Koordinasyon Birimi ve Kültür Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen program çerçevesinde, Alanya Kalesi Ehmedek Bölgesi’nde kültür evlerini ziyaret eden öğrenciler eski Alanya yaşamına ve kültürüne dair örnekleri görme fırsatı buldular. Öğrenciler, sesli rehber cihazları eşliğinde "Kızılkule - Tophane Ekseni Projesi" içinde yer alan tarihi yapılar ile ilgili bilgi alarak keyifli bir gün geçirdiler.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107