banner84

Alanya Belediyesi’nden şiddet ile mücadele programı

Alanya Belediyesi, Alanya Kültür Merkezi (AKM) salonunda “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı” düzenledi.

Alanya Belediyesi’nden şiddet ile mücadele programı

Düzenlenen programa Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Psikolog ve Aile Danışmanı Esra Yemez şiddete karşı mücadele ettiklerini ifade etti. Programda kadına yönelik şiddet ve bu anlamda verilen hizmetler anlatıldı.

“KADINLARA DEĞER VERİYORUZ”
Birimi bir yıl önce açıldığını aktaran Yemez, “Bu merkez başkan beyin proje, imar ve hayata geçirilme noktasında en hızlı karar aldığı, en hızlı harekete geçmiş olduğu birimi. Bu alanda kadınlara ne kadar değer verdiğimiz kurum olarak da kadınların arkasında ne kadar durduğumuzun en büyük ispatı. Bu birimde bir yıldır hizmet veriyoruz. Geçen sene 25 Kasım’da açılışını gerçekleştirmiştik. Bizler kadınlara bir şeyler aşılamaya çalışırken kadınlarında bizlere çok fazla şeyler öğrettiğini gördük. Tüm ekip arkadaşlarım burada onlarada çok teşekkür ediyorum ” dedi.

 

“ŞİDDET ÖĞRETİLEN BİR ŞEYDİR”
ALKÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Saliha Özpınar, kadına yönelik şiddete dair önemli açıklamalarda bulundu. Özpınar, “Şiddet öğretilen bir şeydir. Eğer aile içinde şiddet varsa o kişiler de şiddeti uygulayacaktır. Medyada başroldaki kişi şiddet uygulayan bir kişi ise onu izleyen ergen onu uygulamaya çalışacaktır. Farkındaysanız kabadayı filmini izleyen bir gün sonra kabadayı gençler oluyor.” dedi.

“ŞİDDETİN SON BULACAĞI GÜNLERİ HEP BİRLİKTE GÖRMEK UMUDUYLA”
Antalya Barosu Alanya Kadın ve Çocuk Hakları ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurumu’ndan Sinem Topçu da şiddete karşı önemli açıklamalar yaptı. Topçu, “Bugün burada sizlerle olmak çok güzel ancak konu içeriği itibariyle üzücü şiddeti konuşmak da üzücü umarım sonraki yıllarda şiddeti değil de başka konuları konuşuruz. Şiddetin son bulacağı günleri hep birlikte görmek umuduyla.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107