banner84

'Alanya büyüyor yeni yatırımlara ihtiyaç var'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Alanya büyüyor, yeni yatırımlara ihtiyacı var. Büyük Alanya'ya daha büyük projeler yakışır" dedi

'Alanya büyüyor yeni yatırımlara ihtiyaç var'

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkan Yadımcısı Ali Yenialp, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, AKP Antalya Milletüvekili Adayı Sena Nur Çelik, MHP'nin adayı Cafer Uyar ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Alanya Devlet Hastanesine bağlı Konaklı Ömürlü Kemal Atlı Semt Polikliniği törenle açıldı. Bakan Çavuşoğlu, törende yaptığı konuşmada, Alanya'nın ilkleri gerçekleştiren bir ilçe olduğu için Türkiye'nin gözdesi olduğunu söyledi.

Alanya'nın hayırsever iş adamları, insanlarıyla Türkiye'de birinci sırada bulunduğunu dile getiren Çavuşoğlu, ilçeye semt polikliniğini kazandıran Kemal Atlı'ya teşekkür etti.
Siyasete 14 sene önce girdiğinde Alanyalıların en büyük isteğinin havaalanı olduğunu, bunu gerçekleştirdiklerini anlatan Çavuşoğlu, bitmeyen Alanya-Antalya yolunu da kısa sürede tamamladıklarını kaydetti.

"DAHA ÇOK YAPMAMIZ LAZIM"

ALANYA'NIN Antalya'nın büyüdüğünü, yeni yatırımlara ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:
"Daha fazlasını yapmamız lazım. Trafiği rahatlatmak için alternatif yollar ve kavşakları en kısa sürede gerçekleştireceğiz ama sadece bu yolla yetinmiyoruz. Büyük Alanya'ya daha büyük projeler yakışır. Alanya-Antalya otobanı yakışır. Oradan Afyon'a, Burdur'a, İstanbul'a, otobanları götürmemiz lazım. Bu da yetmez. Alanya-Antalya arasına hızlı treni de yapıyoruz. Bakanımız Lütfi Bey, 2023 hedefini 2019 yılına çekti. Alanya-Antalya arası yetmez, oradan Konya'ya gitmemiz lazım, oradan Aksaray'a, Kapodakya'ya, Kayseri'ye, Kars'a, Tiflis'e, Bakü'ye, Türkmenistan'a, Çin'e kadar demiryolu ile Alanya'mızı birleştirmeliyiz."
Bakan Çavuşoğlu, Alanya-Mersin yolunu da yaptıklarını, tüneller nedeniyle tamamlanmasının geciktiğini bildirerek, "Millete olan aşkımız bize dağları deldiriyor. Birkaç tünel vardı, o tünellerin sayısını artırdık. Harıl harıl çalışıyorlar. Seydişehir yolu artık çok yoğun kullanılmaya başlandı. Biz bu yolu da duble yol yapıyoruz. Alacabel'de çift şeritli gidiş geliş tünelini yapıyoruz. Araçlarımız kış aylarında artık o yollarda kalmayacak" diye konuştu.
Yolun medeniyet  olduğunu ancak sadece yol yapmakla yetinmeyeceklerine işaret eden Çavuşoğlu, bir şehrin yaşanabilir kılınması için eğitim geliştirilmesi, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi gerektiğini anlattı.
Tek gayelerinin kendisini güvende hissetmeyen bir tane bile vatandaşımız kalmaması olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Bugün çok şükür, her vatandaşımız devletin güvencesinde" dedi.

ÇAVUŞOĞLU'NUN PLAY OFF İSTEĞİ

Bakan Çavuşoğlu, Alanyaspor'un Süper Lig'e çıkma hedefine çok yaklaştığını belirterek, "Bir yıl önce PTT 1. Lig'e yükselen Alanyaspor'umuz, göz bebeğimiz şimdi play-off oynayacak. İlk yılında PTT 1. Ligi üçüncü tamamlayan bu takım kutlanır. Bu takımın yöneticilerine, vefakarca, cefakarca çalışan yöneticilerine teşekkür etmemiz lazım. Antalyaspor'umuz da play-off oynayacak. İnşallah ikisi de maçlarını kazanır ve finalde karşı karşıya gelirler. Hangisi çıkarsa seviniriz. Bir takımız Süper Lig'de olmalı" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Albimo Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Bakan Çavuşoğlu'na teşekkür plaketi verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107