banner165

Alanya'da 15 Temmuz şehitleri anılacak

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde Alanya tek yürek oldu. Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde binlerce vatandaş, İskele Şelale Meydanında toplanıp darbe kalkışması gecesinde nöbet tutulan Atatürk Meydanı’nda bir araya gelecek

Alanya'da 15 Temmuz şehitleri anılacak

Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde için Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi işbirliğinde yürüyüş düzenlenecek. İskele Şelale Meydanında toplanacak kalabalık ellerinden Türk Bayrakları ile hain darbe kalkışmasının yaşandığı gece başlanarak günlerce demokrasi nöbeti tutulan Atatürk Anıtı önüne kadar yürünecek. Atatürk Meydanı’nda ellerinde Türk bayrakları ile hem demokrasi için hem de 15 Temmuz şehitleri için bir araya gelecek olan vatandaşlara o gece ki kanlı kalkışma ve topyekûn seferberlik ilan edilerek vatanın birlik ve beraberliği için kahramanca mücadele eden sivil vatandaş ile kamu görevlilerin mücadele örnekleri anlatılacak.

DEV EKRANDA YANSITILACAK

Protokol konuşmaları şiir ve duaların yanı sıra vatandaşlar kurulan dev ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbecilere karşı mücadele edilmesi gerektiği sözleri ekranlardan bir kez daha yansıtılacak. Alanya Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarından "Kıymetli Alanyalı Hemşerilerimiz; Millet Uğruna Türkiye Aşkına, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Yürüyüşüne tüm halkımız davetlidir" ifadeleri paylaşıldı.

Mobil Bildirim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169