banner84

Alanya'da 25 Kasım Çadırı açıldı

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Dayanışma ve Bilgilendirme Çadırı açıldı. 20 kurumun ortak girişimi ile yapılan etkinlik kapsamında 3 gün açık kalacak çadırda bilgilendirme sohbetleri yapılıyor. 

Alanya'da 25 Kasım Çadırı açıldı

-Özgür YILMAZ
Kadına karşı şiddetle mücadele günü kapsamında Şiddete Hayır diyen tüm kurumlar bir çatı altında toplandı. 20 katılımcı kurumun desteği ile Atatürk Anıtı önünde dayanışma çadırı kuruldu. Kadına Şiddete Hayır etkinliğine imza veren siyasi partiler ve STK temsilcileri de amaçlarına anlattı. 
'HERKESE ULAŞMAK İSTEDİK'
Etkinliği katılımcısı Kadın Haklarını Koruma Derneği Alanya Şubesi ve Antalya Barosu Alanya Kadın ve Çocuk Hakları ve Cinsiyet eşitliği Kurulu temsilcisi adına konuşan Avukat Halime Şenli, 3 gün sürecek faaliyetler hakkında bilgi verdi. Şenli, "Ülkemizde kadına şiddet çok fazla arttı. Bilindiği gibi en son Alanya'da Eylül ayında Gülseren Yılmaz eşi tarafından katledildi.  Antalya Barosu Alanya Kadın ve Çocuk Hakları Kurulu olarak bu yıl 25 Kasım'ı daha etkin etkinliklerle yapalım, daha katılımlarla olsun sesimizi duyuralım, kadına hayır diyen toplumun her kesimine ulaşalım istedik ve bir çağrı yaptık. Çağrımıza çok fazla katılım oldu. 20 kurum katıldı, toplantılar yaptık. 3 günlük bir etkinlik yapıyoruz. Katledilen ve örnek gösterilen kadınlarımızın afişleri var. 
'KADINA ŞİDDETİN BAHANESİ OLMAZ'
Kadına şiddete hayır diyen, kadına şiddet bir insanlık suçudur diyen herkesi etkinliklerimize katılmaya davet ediyoruz. Burada şöyle bir mesaj vermeyi amaçladık, kadına şiddet tüm toplumun sorunudur. Yalnız kadının sorunu değildir. Kadına şiddetin bahanesi olmaz. Bunu vurgulamak istedik. Bu amaçla da buradayız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134