banner84

'Alanya'da Avrupalı misafirlerimize sahip çıkalım'

Alanya’da bazı taksi şoförlerinin tutumlarının tatilcileri rahatsız ettiği paylaşımları üzerine Cimrin, “Bencil davranan ve turisti hiçe sayan bir azınlığın bu emeklere zarar vermeye hakkı yok. Avrupalı misafirlerimize sahip çıkalım” dedi. Akkaya ise bu durum karşısında taksicilerin herhangi bir çığırtkanlık durumlarının olmadığını söyledi.

'Alanya'da Avrupalı misafirlerimize sahip çıkalım'

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu üyesi Şükrü Cimrin son zamanlarda Alanya’da yaptığı gözlemleri aktararak Taksi şoförlerinin tutumları ve çığırtkanlıkları konusunda turizmin gözbebeği Alanya’nın zedelendiğini belirtti. 
AÇIK KAPATILMAYA ÇALIŞILIYOR
Cimrin açıklamasında,” İki yıldır gelemeyen Kuzey Avrupalı (İskandinav ve Finlandiyalı) misafirlerimiz gerek evlerine gerekse de otel misafiri olarak Alanyamız'a geri döndüler. Görüştüklerimizin hepsi Alanya'yı çok özlediklerini söylüyorlar ve burada olmaktan son derece mutlular. Salgın nedeniyle evlerine ve ülkelerine kapandıktan sonra tekrar özledikleri ve ikinci evimiz dedikleri Alanya'da onları görmek, bizler için de mutluluk verici. Özellikle iyi geçmesini beklediğimiz turizm sezonunda Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle oluşan ciddi sayısal boşluğu geri dönen Alman, İngiliz, Baltık, Polonya ve Kuzey Avrupalı misafirlerimizle kapatmaya çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.
EN YOĞUN ŞİKAYET TAKSİMETRE AÇILMAMASI
Facebook’ta görmüş olduğu paylaşımlarda taksi şoförlerinin tutumları nedeni ile Alanya’ya gelmek istemeyenler olduğun gören Cimrin, “Alanya'da yerleşik yabancılarımızın (Yeni Alanyalılar) kendi millet mensupları arasında ya da farklı milletlerden binlerce üyesi olan birçok Facebook grubunu yakından izliyorum. Bu gruplarda evlerde kalmayan ve sadece otellerde kalmayı tercih eden de birçok misafirimiz var.  Son haftalarda özellikle iki konuda şikayetler ardı ardına gelmeye başladı. Birincisi taksi şoförlerinin tutumları ikincisi de çığırtkanlık. Taksimetre açılmaması en yoğun şikayet.  Kendim de trafikte gözlediğim kadarıyla bazı taksi şoförlerimizi İstanbul'dan yeni transfer ettiğimizi düşünmeye başladım. Hız ve ışık ihlalleri çok fazla. Kurallara uyan ve işlerini son derece düzgün yapan yüzlerce taksi esnafını tenzih ederim.  Bu Facebook gruplarında artık Alanya'ya gelmem diyenlere şahit olmasaydım bu paylaşımı yapmayacaktım. Büyük bir çoğunluk bir şeyler daha iyi olsun ve gelişsin diye çaba ve emek sarf ederken bencil davranan ve turisti hiçe sayan bir azınlığın bu emeklere zarar vermeye hakkı yok. Turizm sezonu büyük zorluklarla kendine gelmeye çalışırken şu anda en önemli pazarımız olan ve geri dönen Avrupalı misafirlerimize sahip çıkalım” dedi.
‘YAKIT ZAMLARI ŞAŞIRTTI’
Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya ise konu ile ilgili Alanya Posta Medya’ya yaptığı açıklamada, “ Taksimetre açmama ile ilgili bireysel olaylar olmuş olabilir. Bu durumu tabi ki savunmuyoruz. Yakıta her gün her gün zam gelince biz de şaşırmış durumdayız. Onun için bu şekilde fevri, bireysel olaylar olmuş olabilir. Ama çığırtkanlık yapacak bir durum yok” dedi.
‘TRAFİK AKSA HIZ YAPAR AMA AKMIYOR’
Alanya’da şoförlerin hız ihlali yaptığı iddialarını doğru bulmadığını aktaran Akkaya, “ Şehir içinde trafik yoğunluğu var. Hızı nerede yapacak? Trafik akarsa hız yapar. Ama zaten trafik akmıyor.”  diye konuştu – Özlem KAYGUSUZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa YİĞİT
Mustafa YİĞİT - 1 hafta Önce

Ağzına sağlık ALİ AKKAYA BAŞKANIM

Yılmaz Özcan
Yılmaz Özcan - 6 gün Önce

Şükrü bey doğru tespit etmiş,polisin vazifesini yapmadığı bir yerde,kırmızı ışık ihlali,aşırı hız,hatalı sollama ,dışarı izmarit atma,taksimetre açmama hepsi olur ve Alanya da bunlarin hepsi mevcut,pazarcı esnafı da aynı şekilde,kaba davranışlar, çığırtkanlık,fahiş fiyatlar,ne ararsan var,

SIRADAKİ HABER

banner107

banner169