banner165

Alanya'da balıklar cep yakıyor

Art arda gelen zamlar Alanya Balık Hali'ni vurdu. Balıkçılar gelen zamlar üzerine satışların çok düşüş yaşadığını belirtti.

Alanya'da balıklar cep yakıyor

( Sabiha TATLIYER) - Alanya’da balık fiyatları cep yakıyor. Sürekli gelen zamların üzerine bir de  balık fiyatlarında ki  yüksek  artışın olması sebebiyle balık haline vatandaşın ilgisi azaldı. Satışların neredeyse tamamen durduğunu söyleyen balık hali esnafı, kendilerini zor günlerin beklediğine vurgu yaparak  Alanya Posta Medya ekibine değerlendirmelerde bulundu.
'BİR GÜN DEĞİL HER GÜN ZAM'
Alanya balıkçılar halinde çalışan Riyad Dinçer balıklara bir gün değil her gün zam geldiğini belirterek şunları söyledi; “ Balıklara zam günlük geliyor. Bugün yine zam var. Allahtan hamsi var hamsi olmasa  vatandaş balık yiyemeyecek. Fiyatlar çok yükselişte 40-50 TL’ye sattığımız levrekler şuan 80 TL oldu. Şuan uygunluğundan dolayı hamsi ve istavrit en çok talep gören balıklar oldu.  Büyük balık zaten hiç satamıyoruz.” En ucuz balıkların arasında hamsi, kubbes ve istavritin olduğunu belirten Dinçer, “Hamsi ve İstavrit en uygun balıklar arasında. Karidesin  şuan toptan satışı  yerinde 350 TL , 500 TL olacak ve yazın 600 liraya çıkacak” dedi.
'RESMEN SATIŞLAR DURDU'
Dinçer, “Bizler de şuan da çok zor durumdayız bekliyoruz. Yetkilere bir şey söyleyemiyoruz bir şey dediğimizde problem çıkıyor. Resmen satışlar durdu. Yabancı müşterilerimiz olmasa hepten aç kalacağız” açıklamalarında bulundu.
'FİYATLAR NORMAL'
Yıllardır balıkçılık yaptığını belirten Mehmet Eroğlu ise yaşanan artışların normal olduğunu belirtti. Eroğlu, “Bu dönemde en çok talep gören balıkların Hamsi ve İstavrit olarak karşımıza çıkıyor. Balık insanın her yerine faydalı vatandaşlar bol bol balık tüketsin” diyerek balık yemeye davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169