banner84

Alanya'da beton kazığı

Ucuz beton vaadiyle kandırılan iş insanlarının sayısı artıyor.

Alanya'da beton kazığı

Haber Merkezi
Akdeniz Bölgesi'nde bulunan ünlü bir beton fabrikasının Alanya Bölge Müdürü ve Satış Pazarlama Müdürü'nün kurduğu "Ucuz beton" tuzağına düşen iş insanlarının sayısı artıyor. Gazetemizin gündeme getirdiği, Alanya gündemine bomba gibi düşen olayda, beton firması yöneticileri, iş insanlarını "Ucuz beton satıyoruz" diyerek kandırdı. Binlerce metreküp beton satarak karşılığında U.V. Madenciliği çek kestiren firma yöneticileri, çok sayıda iş insanını bu yolla kandırdı. Olay, firma yöneticilerinin "Ucuz" diye aldıkları betonu sattıkları inşaata döktüremedikleri an ortaya çıktı. Betonu döktüremedikleri gibi firmalar yazdıkları vadesi gelmemiş milyonlarca çeki de ödemek durumunda kaldı.Alanya Postası Gazetesi  
'TUZAK KURDU BİZE'
Akdeniz Bölgesi'nin en büyük beton üreten fabrikası piyasaya ucuz beton satmak için "Bize tuzak kurdu" diyen Karal İşaatın sahibi Hamza Karakoç olayı ayrıntıları ile anlattı. Karakoç, "Çimento fabrikasının bölge ve satış müdürü bize geldi. Türkiye'deki çimento fabrikaları aralarında uzlaştı. Bizim piyasaya ucuz beton vermemiz lazım. Fabrika üzerinden geldi U.V madencilik üzerinden size ucuz beton vereceğiz. Tüm sorumluluk bize ait dedi. Bizde güvendik çeklerimizi yazdık verdik, 80 bin metreküp beton satın aldım. Müşterilerimize sattım ama parasını ödediğim betonu döktüremiyorum. Bu kişileri arayınca muhatabınız ben değilim U.V Madencilik dediler. Resmen dolandırıldık. Beni dolandıran kişiler Oba'ya yaptığımız projede benden daire aldı. Bunlarla yargıda hesaplaşacağım" dedi.
'ÇOK SAYIDA MAĞDUR VAR'
Karakoç, kendisi gibi çok sayıda müteahhittin mağdur olduğunu belirterek, "Ucuz beton" vaadiyle dolandırıldığına dikkat çekti. Karakoç şöyle konuştu "Bizler para kazanacağız derken tuzağa düşürüldük. Bir betonu bize iki kez sattılar. Müşterilerimize söz verdiğimiz için döktürdüğümüz betonun parasını ödedik, bir de aldığımız döktüremediğimiz betonların parasını ödedik. Duydum ki şirketimiz yazdığı çeklerin tamamı bir çimento grubunun şirketleri tarafından ciro edilmiş. Bize oynan oyun genel ve satış müdürünün değil direkt fabrikanın kurguladığı bir oyundur" dedi.
'ŞAHİN BİZE YARDIM ETSİN'
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in konuya el atması gerektiğine dikkat çeken Karakoç, "Sayın Başkan bir zamanlar inşaat işiyle uğraşırken sık sık çimento fabrikalarının peşindeydi. Tekelcilik yapıyor diyerek rekabet kurulana ceza yazdırdı. Şimdi bu fabrika ucuz beton satacağız diyerek üyesi olduğu iş insanlarını dolandırdı. Sayın Şahin'den bize destek olmasını istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107