banner84

Alanya'da çocukların karne sevinci

2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle birlikte Alanya’da 61 bin 723 öğrenci karne alarak yarıyıl tatillerine girdi.

Alanya'da çocukların karne sevinci

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı. Alanya Aşağı Oba Hasan Atıcı ilkokulunda  karne töreni düzenlendi. Törene Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz katıldı. Karne teslimine başlamadan önce protokol üyeleri bir araya gelerek öğretmenler ile sohbet etti ve Alanya’da okullar ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular. Tek tek sınıfları gezen protokol üyeleri çocukları yalnız bırakmadı. Kaymakam Ürkmezer, Başkan Yücel ve Müdür Yılmaz 3.ve 4. sınıfları gezerek  öğrencilere karnelerini teslim ettiler. Sınıflarda öğrencilerle  bol bol sohbet eden protokol üyeleri öğrenciler maske, mesafe, hijyen kurallarına uymalarını  ve her daim çalışkan bir birey olmaları yolunda her zaman gayret göstermeleri konusunda tavsiyelerde bulunarak başarılar dilediler.
'ÖĞRENCİLERİMİZİ HER ALANYA DESTEKLEMEYA DEVAM'
Kaymakam Ürkmezer öğretmenlere hitap ederek, “Değerli öğretmen arkadaşlar bugün itibariyle 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini bitirmiş bulunmaktayız. Biz bu dönemde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bütün okullarımızı ziyaret etmeye çalıştık. Amacımız öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin yanında olarak çalışma azimlerini arttırmak, moral ve motivasyon sağlayarak desteklerimizi sürdürmektir. Alanya’da  1. Sınıfa giden okuma yazmayı yeni öğrenmiş öğrencilerimize okuma alışkanlığını aşılamak için kitap dağıtımında bulunduk ve velilerine mektup gönderdik. Öğrencilerimizi her alanda desteklemeye devam edeceğiz. Hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor iyi tatiller diliyorum” dedi. 
'SPOR VE PARK ALANLARI KISA SÜREDE HAYATA GEÇECEK'
Çocuklarla bir araya gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’yı 7’den 70’e herkes için yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalıştıklarını belirterek, tüm çocuklara hitap edecek spor ve park alanlarını kısa sürede hayata geçireceklerini söyledi.
'2. DÖNEMDE DE KAPANMAYACAĞIZ'
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz ise öğretmenlerle sohbet ettiği sırada, “Çok mutluyum  bugün. Çünkü kapandık mı kapanacağız mı derken biz demiştik ki dönem başında kapanmayacağız devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanımızın da bu yönde bir dirayeti vardı. Ve dedi ki en son kapanan yerler okullar olmalı dedi. Çok şükür ki dediğimiz gibi kapanmadık ve ikinci dönemde de kapanmayacağız. Tabi ki tedbirleri de elden bırakmamak gerekiyor. Tedbirlerimizi sıkı bir şekilde devam ettirmeliyiz. Şimdiden öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” sözlerine yer verdi.
'AŞILAMADA YÜZDE 98’LERE ÇIKTIK'
Yılmaz, aşılarını yaptıran tüm öğretmenlere de teşekkür ederek; “ Aşılanan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Aşılamada yüzde 98’lere ulaştık çok iyi gidiyor. Bu kapsamda aşılarımızı tam doz yaptırmaya gayret gösterelim.  Yeter ki okulların kapanmasının sebebi öğretmenler olmasın. Geçen yıl için teşekkür ettik. Milli Eğitim Bakanımızda  sizlere takdir ve başarı belgesi ile teşekkür etti. Bununla birlikte tüm öğretmenlerimiz başarı belgelerini almış bulunmaktalar. Gelecek dönemlerde sorunsuz sıkıntısız geçirmek dileğiyle” ifadelerini kullandı. -Sabiha TATLIYER

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169