banner129

Alanya'da Cumhuriyet coşkusu

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı. Kutlama kapsamında Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, oda, dernek başkanları, siyasiler ile vatandaşlar katıldı.

Alanya'da Cumhuriyet coşkusu

Kaymakamlık ve belediye başkanlığının çelenk sunumuyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi. Törenin ardından ilçedeki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de anıta çelenk sundu. 
CUMHURİYET DEMEK ÖZGÜRLÜK DEMEK”
Anıta çelenk sunan CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, cumhuriyetin 97’nci yılını coşkuyla kutladıklarını söyledi. Karadağ, “Cumhuriyet demek fazilet, özgürlük, insan hakları, adalet demek. Atatürk cumhuriyeti kurarken mazlum ülkelere örnek olmuş ve tüm dünyada örnek gösterilen hala da bu örnek olma durumu devam eden bir devlet oluşturdu. Cumhuriyet dediğimiz zaman mutlak yanına demokratik ve laik cumhuriyeti de eklemeliyiz” dedi.
“EN ANLAMLI GÜN”
Yine anıta çelenk sunmasının ardından açıklama yapan İyi Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan da, “Türk milletinin en önemli ve en anlamlı günü bugün. Türk’ün özünde olan özgürlük, bağımsızlık gibi evrensel ilkelere fiilen düşlediği gündür” diye konuştu. 
Kutlamaların kabulü 29 Ekim Perşembe günü saat 09.40’ta Hükümet Konağı önünde başlayacak. Saat 10.00’da ise saygı duruşu ve İstiklal Marşı, günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi ve kapanış olarak devam edecek. Etkinlikte pandemi nedeniyle maske takmak zorunlu olacak. - Rayıf DOĞRULU
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107