banner84

Alanya'da düşük fiyatlı pazar da durgun

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala pazarda satışlar esnafın beklentisinin altında kaldı. Fiyatların düştüğünü fakat yine de satışların az olduğunu aktaran pazarcı esnafı vatandaşların eskisi kadar alışveriş yapmadığını belirtti

Alanya'da düşük fiyatlı pazar da durgun

(Özlem KAYGUSUZ)- Yaz sezonunun yaklaşması ve havaların ısınması ile birlikte Pazar fiyatlarında düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Alanya’da vatandaşlar da bayramlık Pazar alışverişine yöneldi. En çok düşüşün yeşilliklerde yaşandığı pazarda, esnaflar Alanya Posta Medya’ya fiyatların düştüğünü fakat ona rağmen satışların iyi olmadığını aktardı.
YEŞİLLİK FİYATLARI DÜŞTÜ
Vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere bayram alışverişi yaptığını söyleyen  Mehmet Akif Zorlu, pazar fiyatları hakkında bilgi verdi.  Zorlu, “ Şu an marullar düşüşte .Büyük marullar 20-22 liraydı 15 liraya kadar düştü. Lahanaların fiyatları da düştü. Genel olarak yeşilliklerde düşüş var. Şu an uygun olarak havuç var. Geneli 6-7 lira. En pahalı ürünlerden de şu an lahana çeşitleri var. Mesela Alanya’nın yerli turpu var, kilosu 18 lira. Serada yetişiyor ama kaliteli bir ürün.  Meyve sektöründe şu anda muz biraz yüksek” dedi.
‘PİYASA UCUZLADI AMA PAZAR İYİ DEĞİL’
Yaz geldiği için pazar fiyatlarında düşüşün yaşandığını ifade eden, Şakip Can Yılmaz ise  “ Fiyatlar düşüyor. Piyasa ucuzladı ama pazar iyi değil. Satış kötü. Meyve fiyatlarına bakarsak  çilek 15 lira, çağla 15 lira. Avokado biraz pahalı o da dışarıya gittiği için” diye konuştu.   
Pazarda düşüşe geçen bazu ürünlerin fiyatları ise şu şekilde:
Domates: 10 lira
Kabak : 8 lira
Dolmalık biber: 15 lira
Bezelye: 15 lira
Sivri biber: 10 lira 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169