banner129

Alanya'da esnaf ile müşterinin özlemi son buluyor

Kademeli normalleşme süreci kapsamında yüksek riskli iller arasında yer alan turizm kenti Alanya’da, kafe ve restoranlar yüzde 50 kapasiteyle faaliyetlerine başladı. Sabahın ilk saatlerinde temizlikleri tamamlayan işletmeler müşteriye servis için hazırlıklarını yaptı.

Alanya'da esnaf ile müşterinin özlemi son buluyor

-Özgür YILMAZ

Yaklaşık 3.5 aydır gel al ve paket servis şeklinde hizmet veren kafe ve restoranlar kademeli normalleşme süreci açıklanmasının ardından bugün yarı kapasiteyle faaliyetlerine başladı. Sabahın erken saatleri olması nedeniyle vatandaşlar daha çok simit ve börek kafelere ilgi gösterdi. Üzerinde ıslak mendil bulunan masalar belirli aralıklarla yerleştirilirken, müşterilerin çok fazla ilgi göstermediği görüldü. 
SERVİSLER AÇILDI
Alanya'da esnaf lokantası olarak hizmet veren Hüseyin Çinal'a ait işletmede uzun bir aranın ardından kapılarını açtı. Temizlik sonrası servislerin açıldığı işletmede müşteriler sıcak çorba içmenin keyfini yaşadı. Aylar sonra ilk defa yemek yapan işletme aşçısıda, "Hasret sona erdi" diyerek çalıştığı lokanta ile özdeşleşen yemekleri hazırladıklarını söyledi.
'İNŞALLAH ESKİ GÜNLERE DÖNMEYİZ'
Pastane ve kafeteryalarda müşteri kabulüne başlayan işletmeler oldu Pastanelerde tıpkı lokantalar gibi masa ve sandalyeleri düzeltip müşteriye hazır hale getirdi. Yusuf Karadaş, "Esnaf ve çalışan için zor bir dönem. Ekonomik açıdan da psikolojik olarak da zor bir dönemden  geçiyoruz. İşlerin açılması bizim için heyecan ve iyi bir başlangıç olacak. Bu dönemde herkes çok yıprandı ve maddi olarak da çok zorlandı. İnşallah bir daha eski günlere dönmeyiz. Yavaş yavaş tamamen normalleşiriz. Herkes de rahat bir nefes alır" dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107