banner129

Alanya'da hazine arazisine gasp

Hazine ve orman arazilerinin istila edilmesi olayı Türkiye’nin her tarafından olduğu gibi zaman zaman Alanya’da da gündeme gelmekte. İlgili kurumlardan kiralanmadan adeta kamu malı gasp edercesine yapılan bu uygulamalardan biride Alanya’da yaşandı. Hazineye ait 110 dönüm araziye kiralamadan muz bahçesi yapmak isteyen şüpheliler jandarma ve milli emlak müdürlüğü engel oldu.

Alanya'da hazine arazisine gasp

Alanya’da Mahmutlar Mahallesi Kılıçaslan İlk Öğretim Okulu yanında ki kamu malının gasp edildiği ihbarı üzerine Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanlığı inceleme başlattı. İhbar sonrası hazineye ait arazide Ahmet S’nin muz bahçesi oluşturmak üzere hafriyat çalışması yapıldığını tespit etti. Milli Emlak Müdürlüğü ile koordineli çalışma yapılarak arazinin hazineye ait olduğu tescillenerek yürütülen soruşturmada Ahmet S ile birlikte Feraf Ç’nin de aynı amaçla tespit edilen 110 dönüm arazide bahçe kurmaya çalıştığı belirlendi. Cumhuriyet Savcısının talimarı ile Ahmet S ve Fera Ç ile birlikte 10 şüpheli hakkında işlem yapılarak ifadeleri alındı. Hakkı Olmayan Yere tecavüz suçundan dolayı haklarında yasak işlem yapılan şüphelilere ifade sonrası serbest kalırken arazideki çalışma ise durduruldu. Hazine arazisi çevirmesi engellenen Ahmet S’nin kardeşinin de benzer şekilde zeytinlik yapmak istediği ve bu sebepten dolayı geçen yıl jandarma tarafından hakkında işlem yapıldığı öğrenildi. 
İstila edilmek istenen arazinin 87 dönümü 2010’da Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi ve dönemin Mahmutlar Belediyesi tarafından 'Engelli Hastanesi’ Yapılması için Hazineden ayrılmıştı.- Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 17:15
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107