banner84

Alanya'da korona alarmı! Testler pozitif çıktı

Çin’den başlayarak tüm dünyayı saran yeni tip koronavirüs ülkemizde de hızla artış gösteriyor. Alanya’da da birçok şüpheli vaka için testler yapılırken, bazıları pozitif çıktığı için karantinaya alındı. 

Alanya'da korona alarmı! Testler pozitif çıktı

-Özgür YILMAZ
Covid-19 yani yeni tip korona virüs başlangıç noktası Çin’de kontrol altına alınırken dünyada en son ulaştığı ülkeler arasından olan Türkiye’de insanlar her gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılacak açıklamaya odaklandı. Türkiye’de Cumartesi gecesi yapılan son açıklamada Koca şu ifadeleri kullandı: " Son 24 saatte 2.953 şüpheliye test yapıldı. 277'si pozitif çıktı. Hasta sayımız 947'ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12'sini kaybettik. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor." 
TEHLİKEYE ATIYORLAR
Tüm uyarılara rağmen evde kalmak yerine dışarda gezmeyi, piknik yapmayı, yürüyüş yapmayı, balık tutup parka gitmeyi tercih edenler kendi sağlıklarının yanı sıra çevresinde ki insanlarında sağlığını tehlikeye atmakta.
YASAKLARI DELİYORLAR
Çocuk parkları Alanya Belediyesi tarafından kapatıldığı halde bazı vatandaşlar demir bariyerleri aşarak parka girip yasağı dahi delmekte.
POZİTİF ÇIKTI
Yurt dışı ile her an etkileşim halinde olan Alanya’da da peş peşe yapılan test sonuçları ilk başta negatif çıkarken son 1 hafta içinde yapılan bazı testler pozitif çıktı. İzolasyonu yapılmış yoğun bakım ünitesinde test sonucu çıkan vakaların tedavisi sürdürülmekte. Pozitif test sonucu çıkan ve yurt dış bağlantılı Türk oldukları öğrenilen Korona virüs taşıcıları için özel önlemler alınıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107