banner84

Alanya'da maskeyi umursayan yok

Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayılarının artmasının ardından İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge ile 8 Eylül itibariyle bütün alanlarda maske takmak zorunlu hale geldi. Tüm ikazlara rağmen sokakta maske takmayanların sayısı ise azımsanmayacak kadar az.

Alanya'da maskeyi umursayan yok

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiye kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda İçişleri Bakanlığı 81 İl valiliğine 'Covid 19 Tedbirleri' konulu ek genelge göndermesi sonrası 8 Eylül itibariyle ülke genelinde meskenler hariç olmak üzere kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrika gibi yerlerde vatandaşlara istisnasız maske takma zorunluluğu getirildi. Bu konuda pek çok defa denetim yapılıp ceza yazılmasına rağmen Alanya’da maske takma oranı henüz istenilen seviyede değil.

GENÇLER DUYARSIZ
25 Metrelik Yolun Cuma pazarın üst kısmında kalan muhtelif noktalarından giren görüntülerde birçok vatandaşın maske takmadığı görüldü.Maske takmayanların yaş ayrımına bakıldığı zaman ise orta yaş ve üzerinin kurallara gençlere göre daha çok uyduğu görüldü. 
MASKE AKSESUAR OLDU
Bazıları yanına hiç maske almazken bazıları ise maskeyi adeta aksesuar gibi koluna veya bileğine taktığı dikkat çekti. Koronavirüs’ten korunmak için maske takanların beklentisi ise maskenin toplumun tamamına yayılması, kurallara uymayanlara ise ikaz yerine ceza yazılması yönünde. Kurallara uymayanlara 900 ile 3150 lira ceza yazılabiliyor. - Özgür YILMAZ
 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107