banner84

Alanya'da plaj talanına başkan müdahalesi

Kleopatra Plajı'nda yapılan sahil talanı iddiasının ardından olaya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel el koydu

Alanya'da plaj talanına başkan müdahalesi

Engin ANAK
Geçtiğimiz günlerde iddiaya göre Atatürk Bulvarı, Öğretmen Evi’nin bulunduğu cadde üzerinde Kleopatra Plajı’na TÜRSAB Alanya BTK Başkanı Bilal Korkmaz’a ait olduğu öne sürülen bir konteyner konuldu. Paraşüt turu satış ofisi olduğu öne sürülen konteynerı çevredekilerin tepkisini çekti. Mavi Bayraklı plajda görüntü kirliliği oluşturduğu için şikâyetçi olan halk durumu yetkililere bildirdi. 
UYARIDA BULUNULDU AMA İŞE YARAMADI
Şikayet üzerine harekete geçen Alanya Belediyesi, kaçak olduğu öne sürülen bölgede tespit yaptı ve duruma el attı. Olaya dahil olan belediye yetkililerinin konteynerın kaldırılması için uyarıda bulunmasının ardından ise konteyner  bulunduğu yerden alınarak plajın kaldırım ile birleştiği noktada bulunan umumi tuvalet ile duvar arasında kalan bölgeye taşındı. 


AF YOK
Plajlardaki yaşanan düzensiz durumdan memnun olmadığı bilinen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in duruma el attığı ve ilerleyen günlerde orada bulunan uçuş şirketleri için bir alan düzenlemesi yapılacağı, plajda usulsüz olan tüm yapıların ise kaldıracağı gelen bilgiler arasında. 
Şikayetlerin yaşandığı Kleopatra Plajı'nda ise 9 adet paraşüt şirketi alanı bulunuyor. Bunların 6 tanesinin belgeli olduğu öne sürülürken 3 tanesinin ise belgesiz olduğu ve son yaşanan konteyner olayında ismi geçen paraşüt şirketinin de belgesizler arasında bulunduğu iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107