banner84

Alanya'da polis uyardı

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP Büro Amirliği ekipleri, bayram öncesinde vatandaşlara uyarıda bulundu

Alanya'da polis uyardı


Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği ekipleri, bayram öncesinde ikramiye mesajları ve bağoş ile yardım talep edilen mesajlarla vatandaşların dolandırılmaması için uyarıda bulundu. Ekipler yaptıkları uyarıda, "Bayram öncesinde kısa mesaj veya internet üzerinden yapılan dolandırıcılık girişimlerine karşı uyanık olun. Mesajla beraber gönderilen linkler aracılığıyla tuzağa düşmeyin. Ayrıca Ramazan Bayramı öncesinde oluşturulan sahte sosyal medya profilleri ile bağış ya da yardım talep eden, kendilerine hasta yakını ya da ihtiyaç sahibi izlenimi veren kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olun.
Telefonunuza gelen “Bayram ikramiyeniz tanımlandı. Hemen onaylayın.” gibi mesajlara itibar etmeyin! İçeriğinde bulunan sahte linklere tıklayarak, kişisel bilgilerinizi paylaşmayın! Sahte içerikler kullanarak aldatıcı vaatlerde bulunabilecek dolandırıcılara karşı dikkatli olun.
'LİNKLERE TIKLAMAYIN'
Oluşturdukları sahte sosyal medya profilleri ile bağış talep eden, kendilerine hasta yakını ya da ihtiyaç sahibi izlenimi veren kötü niyetli kişiler, düzenledikleri sahte izin belgelerini de kullanarak inandırıcılık sağlamaya çalışabilirler. Yardım talep eden kişilerden "Faaliyet No. Ad ve Soyadı" bilgilerini isteyin. Bu bilgileri resmi kaynaklardan doğrulamaya çalışın. Yardım toplayan kişi ismi ile IBAN numarası sahibinin bilgilerini karşılaştırın. Sosyal medya yoluyla iletilen mesajlardaki teyit edemediğiniz linklere tıklamayın. https://siviltoplum.gov.tr/ adresindeki "yardım toplama sorgulama" sayfasından yardım toplama yetkisini doğrulayın" ifadelerine yer verildi. -Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169