banner84

Alanya'da servislere ortak denetim

Özel öğrenci servislerine yönelik eleştirilerin ve atılan iddiaların ardından, servisler  Emniyet, Milli Eğitim ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün ortak denetimi ile takibe alındı

Alanya'da servislere ortak denetim

-Ekmel YILMAZ
Özel eğitim kurumlarına hizmet veren servisler denetlendi. ALMOS bünyesinde çalışan yaklaşık 500 özel öğrenciyi taşıyan servislerin kriterler uyup uymadığı hususunda Emniyet, Milli Eğitim ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü dün ortak denetim yaptı.  
STANDARTLAR İNCELENDİ
İlk denetim Sakine Nesibe Zamanoğlu Özel Eğitim Merkezi’nin  öğrencilerini taşıyan servislere yönelik yapıldı.  Servis araçlarının belgesi ve sürücülerin yeterliliği hususunda gerçekleşen denetimi Alanya Emniyet Müdürlüğü trafik büro amirliği ekipleri yaptı.  Bu denetimde araçların yeterliliği ve standartları incelendi. 
YOLCULUK SÜREÇLERİ DE TAKİBE ALINDI
Öğrencilerin servislere taşınması ve serviste yolculuk süreci de takibe alındı. Her öğrencinin öğretmeni tarafından okuldan çıkartılıp, servise götürülmesi, servis kapısında hostesler tarafından karşılanıp yerlerine oturtulması anına Alanya Posta TV de tanıklık etti. 
'ÜZERİMİZE DÜŞENİN FAZLASINI YAPIYORUZ'
Denetimler sırasında okulda bulunan ALMOS A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Özkan, "Özel öğrencileri taşıyan servislerin sürücüleri ve hostesleri her yıl eğitime alınıyor. Özel çocukların güvenli ve sağlıklı şekilde okuluna gitmese ve evine döndürülmesi için üzerimize düşenin fazlasıyla yapıyoruz" dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107