banner165

Alanya'da taksimetreye zam geldi

Taksici esnafının yüzünü güldüren % 40’lık yeni taksimetre fiyat tarifesi Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Genel Kurulunda onaylandı.

Alanya'da taksimetreye zam geldi

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şoförler Odası Başkanı Ali AKKAYA ‘’ Son günlerde ülkemizde akaryakıt fiyatlarına üst üstte gelen zamlardan sonra ilçemizde kullanılan taksimetre fiyat tarifesi artık taksici esnafımızın temel giderlerini bile karşılayamaz bir noktaya ulaşarak, esnafımız artık kontak kapatma noktasına gelmişti. En son tarifemizi 11.04.2022 tarihinde turizm sezonunun başında almamıza rağmen o günkü akaryakıt fiyatları ile Haziran ayı başlarındaki akaryakıt fiyatlarındaki artış oranının yaklaşık % 35 kadar çıkmasıtaksici esnafımızı ciddi anlamda zorlamıştır. Odamızın Haziran ayı başında konu ile ilgili Antalya Esnaf Odaları Birlik Başkanlığımız nezdinde yapmış olduğu müracaatlar neticesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME genel Kurulunca taksimetre fiyat tarifesine yaklaşık % 40’lık bir zam yapılmıştır. Yeni taksimetre fiyat tarifesine göre ;

Açılış:10.00-TL

Km ücreti :14.00-TL

İndi- Bindi (Kısa Mesafe ) :30.00-TL olmuştur. Yeni tarife ayarları bu hafta içerisinde ilgili servisler tarafından yapılacak olup; taksimetre fiyat tarifesinin tüm esnafımıza hayırlı olmasını dilerim.Taksici esnaflarımızın çalışırken taksimetrelerini açmalarını,kurallara uymalarınıve araçlarına binen müşterilere karşı saygılı, nazik olmaları konusunda basın aracılığı ile bir kez daha uyarılarda bulunmak istiyorum.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2022, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169