banner84

Alanya'da trafiğe 2 formül

Trafik yoğunluğunun sebeplerinin yol genişletme ile çözülemeyeceğini söyleyen Yücel, bu nedenle bisiklet ve toplu ulaşım kullanımının artmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Alanya'da trafiğe 2 formül

farklılık yaşanmasıyla birlikte ilçedeki araç sayısı da katlanarak artıyor. Yaşanılan bu durum nedeniyle de 10 dakikalık mesafe özellikle gündüz okul ve iş saatlerinde 40 dakikaya çıkıyor. 


EN BÜYÜK SORUN ULAŞIM
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de, ilçenin en büyük sorunun ulaşım olduğuna değinerek, bu konuda çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yücel, "Alanya'da şu anda kayıtsız şartsız en büyük sorun ulaşım. Bunu kimse inkar edemez" dedi. 
'165 BİN ARAÇ KAYDI VAR'
Alanya'nın nüfusunun yarısı kadar araç kaydının olduğunu söyleyen Yücel, "Gelir seviyesi çok olduğu için 334 bin nüfusun, 165 bin araç kaydı var. Daha bunun başka illerden tescillisi de var. Artık bir ailede neredeyse 4 araba var. Esas sorun buradan kaynaklanıyor. Caddelerin trafiklerinde böylelikle artış yaşanıyor" diye konuştu. 
AZKEN DE ÇOKKEN DE AYNI
Toplu ulaşım kullanımının nüfus azken de fazlayken de aynı olduğuna değinen Başkan Yücel, "10 sene önce Alanya'nın nüfusu şu anki nüfusun neredeyse yüzde 60'ını kapsıyordu. Toplu taşımayı kullanan insan sayısı da aynıydı. 10 sene sonra nüfus neredeyse 2'ye katlanıyor. Toplu ulaşımı kullanan sayısı yine aynı" dedi. 
'YOL GENİŞLETMEK ÇÖZÜM DEĞİL'
Yol genişletmekle yaşanılan trafik yoğunluğunun çözülemeyeceğinin altını çizen Yücel, "Sadece yol genişletmekle bu trafiği çözemezsin. Trafiğin yaya, bisiklet önceliğini oluşturmamız gerekiyor. Bu sebeple de bizler bisiklet yoluna öncelik veriyoruz. Çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiriyoruz" dedi. -Ayşe Yağmur Mercimek

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107