banner165

Alanya'da üreticiye müjde!

Alanya’da üreticilerin derdine derman olacak Dim Çayı sulama suyu boruları, beş mahallede deneme amaçlı doldurulmaya başlandı.

Alanya'da üreticiye müjde!

Alanya’ da  özellikle yaz aylarında üreticiler için çok büyük sorun olan kuraklık ve sulama suyunun üretim alanlarına gitmemesi,  Alanya’nın doğusunda üretimin yapılmasına engel olmaktaydı. Üreticilerin defalarca kez talep etmesinin ardından bir adım atıldı. Alanya’nın İshaklı, Seki, Demirtaş, İsbatlı Aliefendi mahallelerinde Dimçayı sulama suyunun üretim alanlarına ulaşması için bugünden itibaren suboruları doldurulmaya başlandı. 
MUHTAR MÜJDELEDİ
Demirtaş mahalle muhtarı Mustafa Doğrul, üreticilere verdiği müjde haberi sosyal medya hesabından paylaşarak,”  Müjde sevgili üreticilerimiz. İshaklı, Seki, Demirtaş, İsbatlı Aliefendi halkı deneme amaçlı Dimçayı sulama suyu bugün itibarı ile borular doldurulmaya başlamıştır. Tüm halkımıza hayırlı olsun. Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na,  milletvekillerimize, ilçe başkanımız Mustafa Toklu’ya,  DSİ Bölge Müdürü’müze, müteahhitit firmaya, emeği geçen herkese bölgem adına teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169