banner165

Alanya'da vatandaş isyan ediyor

Akaryakıta gelen zamlara vatandaşlardan tepkiler çığ gibi büyüyor. Alanya’da ise vatandaşlar yakıt alacak güçlerinin kalmadığını belirterek isyan etti.

Alanya'da vatandaş isyan ediyor

Son zamanlarda en çok gündemde olan konuların başında akaryakıt fiyatları geliyor. Artan enflasyon ve dolar kurundaki artışlar nedeniyle akaryakıta neredeyse her gün gelen zam tepki çekiyor. Akaryakıta gelen zamlar yüzünden araç sahipleri zor zamanlar geçiriyor ve alternatif ulaşım seçeneklerine başvuruyor. Son gelen zam ile birlikte benzin 26.52 TL, motorin 28.15 TL oldu. Alanya Posta Medya ekibi ise sokağın nabzını tutarak vatandaşlara mikrofon uzattı. Konu hakkında konuşan vatandaşlar ise, “Boğazımıza kadar battık bu daha iyi günlerimiz” dedi.
‘ENKAZ DEVRALIYORUZ’
Sözün bittiği yer diye konuşan Fikri Göktaş, “Mağduruz ne muhalefeti ne de iktidarı, sözün bittiği yer. Çözüm nerede? milletin elinde. O millet nerede? Maalesef yok. Babamın bir sözü var dümenler değişir ama düzenler değişmez. Gelende gideni aratıyor. Enkaz devralıyoruz yapılan bir şey yok. Allah sonumuzu hayır etsin” diye konuştu.
‘HER ŞEYDEN VAZGEÇTİM’
Bahattin Ak isimli vatandaş ise, “Ben arabamı sattım. İki gün sonra fiyatlar iki katına çıktı. 80 bin TL’lik araba oldu 400 bin TL. Araba almak istiyorum sonra benzin fiyatlarına bakıyorum ben eve nasıl gideceğim diyorum.  O yüzden araba başta olmak üzere her şeyden vazgeçtim. Bu fiyatlar gerçekten dudak uçuklatıcı” sözlerine yer verdi.
‘HÜKÜMET DEĞİŞİRSE RAHATLARIZ’
“Kötü yönetimden dolayı oluyor bunlar” sözlerine yer veren Hasan Karan, “ Bunlar daha da artacak. Ekonomide, enflasyonda kötüye gidecek. Çünkü yönetilemiyoruz. Bu hükümet giderse tertemiz oluruz. Bütün her şey pahalanıyor akaryakıta endeksli. Akaryakıta zam geldiği zaman tamamına zam geliyor. Tüpe, elektriğe, gıdaya. Böyle giderse işimiz çok zor” şeklinde konuştu.
‘BÖYLE GİDERSE DAHA KÖTÜLERİ OLACAK’
“Dilerim ki bu fiyatlar düşer ama düşeceğini hiç zannetmiyorum” diyen Adem Çiğdem isimli vatandaş ise, “ Çok şeyler söylemek geliyor içimden. Zaten en büyük sorunumuzda bu istediğimiz şeyleri söyleyememek. Özgür bir düşünce ifadesi yok. Ben burada yaşamak istemiyorum gerçekten. Şuanda Cuma pazarında bir yerde kalıyorum şuanda tek göz bir oda bin 500 TL para veriyorum yemin ederim. Burada yaşayan yabancılar hep lüks binalarda yaşıyorlar. Ve sonra bizlerin çalıştığı yerlere geliyorlar biz onlara hizmet ediyoruz. Benim buranın vatandaşı olmamın hiçbir anlamı yok artık. Ben yurtdışına gider gitmez TC. vatandaşlığımı iptal etmek istiyorum. Ülkemi seviyorum ama sistemi sevmiyorum. Bu sisteme de kimse ses çıkartamıyor. Böyle giderse çok daha kötüleri olacak. Zaten en kötüsü ile şükrettiğimiz için bu haldeyiz. Ama insanlara biz niye şükrediyoruz şükür Allah’a yapılır” ifadelerini kullandı. -Sabiha TATLIYER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169