banner165

Alanya'da vatandaş isyan etti: ‘Bitsin bu işkence!’

Kestel Mahallesi'nde, hafriyat kamyonları bölge sakinlerinin hayatını adeta cehenneme çevirdi. Vatandaşlar, “Sabahın köründe başlıyorlar gece 22.00-23.00’lerde bile devam ediyorlar. Yollar çöktü. Bu işkence bir an evvel bitsin” diyerek isyan etti

(Özlem KAYGUSUZ)- Kestel Belediye bulvarında hafriyat kamyonları yarattığı rahatsızlık ile bölgede yaşayan vatandaşları çileden çıkardı. Yazın gelmesi ile birlikte durdurak bilmeyen hafriyat çalışmaları hem yarattığı gürültü ile hem de etrafa yaydığı toz, toprak ile oluşan hava kirliliğinden dolayı vatandaşlar şikâyetçi oluyor. Bölgede küçük çocukların da oyun oynadığı esnada can güvenliklerinin tehlikeye atıldığı belirtiliyor. 
‘BALKONA ÇIKILMIYOR, EVDE DURULMUYOR’
Alanya Posta Medya’ya hayatlarının cehenneme döndüğünü aktaran bölge sakinleri, “Arka arkaya  yukarı çıkan ve aşağı inen kamyonlar hayatımızı zindan etti. Bunlar inanın gün içerisinde arka arkaya aynı şekilde devam ediyor. Yokuş aşağı inerken freni patlamış gibi inenler ve korna çalanlar mevcut. Tozdan gürültüden balkona çıkamıyoruz. Evde telefonla veya online görüşme yaparken sesler duyulmuyor.  Sabahın köründe başlıyorlar gece 22-23:00’ lerde bile devam ediyorlar” dedi.
‘ALANYA’NIN EN SAKİN YERİ KATLEDİLİYOR’
Hafriyat kamyonlarının çalışmaları esnasında bölgeye de zarar verildiğini aktaran bölge sakinleri, “Yollar çöktü. Bu işkence bir an evvel bitsin. Kendilerine başka bir güzergah bulsunlar. Alanya'nın en  sakin huzurlu ve güzel yerlerinden biri bu kadar katledilebilir. İnsanlara çok büyük saygısızlık” diyerek isyan etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169