banner84

Alanya'da vatandaşlar tedbire karşı duyarsız

Alanya'da sahillerde maske takılma zorunluluğunun olduğunu belirten Vali Yazıcı'nın açıklamalarına rağmen, ilçede bu kurala uyan yok.

Alanya'da vatandaşlar tedbire karşı duyarsız

Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayılarının artmasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı yeni genelgeye göre bütün alanlarda maske takmak zorunlu hale gelmişti. Antalya Valisi Ersin Yazıcı ise vatandaşların güneşlenirken bile maske takması gerektiğini ifade etti. Alanya’da da bu kararlar doğrultusunda ekipler denetimlerini yoğun bir şekilde gerçekleştiriyor. 
YABANCI TURİSTLER MASKE TAKMAMAYA DEVAM EDİYOR
Alanya’da ekiplerin yaptığı denetimler sonucunda yerli vatandaşların çoğunun maske kurallarına uyduğu görülürken, yabancı turistler ise halen kurallara uymada güçlük çektiği görüldü. Denetimi gerçekleştiren ekipler, sık sık turistleri uyararak, maske takmaları gerektiğini belirtiyor. 
SAHİLLERE KURAL GELMEMİŞ
Öte yandan geçtiğimiz günlerde Antalya Valisi Yazıcı'nın sahillerde de maske takma zorunluluğun olduğuna yönelik açıklamalarına, Alanya sahillerinde uyulmadığı Posta Medya ekibinin objektiflerine yansıdı. Sahillerde güneşlenen ve büfelerde oturan kesimler maske kuralına aldırış etmeyerek, oturmaları dikkat çekti. -Alkın BİRİCİK 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107