banner84

Alanya'da vatandaşları çileden çıkartan durum

Alanya’da çevre yollarında araç sürücüleri sağ şeride park ederek yolu kapatıyor. Bu sebeple park eden araçlar yüzünden trafik tıkanarak sürücüler için yol tehlikeli hale geliyor

Alanya'da vatandaşları çileden çıkartan durum

(Sabiha TATLIYER)- Alanya ülkenin tarih, kültür ve doğal turizm merkezi olarak karşımıza çıkarken, ilçenin trafik ve park en önemli sorunlarından biri olarak ortaya çıkıyor. Trafiğin yoğun olduğu çevre yolu ve sokaklarda sağ şerit, tamamen park için işgal ediliyor. Özellikle çevre yollarında yoğunluk olduğu zaman 3 şeritli olan yol  bu sebepten dolayı 2 şeride düşüyor ve trafiği olumsuz etkileyerek kazaya davetiye çıkarıyor. 


YETKİLİLERE SESLENDİLER
Alanya'nın Çevreyolu'nda sağ şeride park edilen araçlar tehlike saçıyor. Alanya’nın bir çok yerinde en büyük sorunlardan biri olan araç park etmek, pek çok sürücünün korkulu rüyası haline geldi. Çevreyolu'nda araç trafiğinin yoğun olduğu zamanlarda şeridin 3'ten 2'ye düşmesi sürücüler için içinden çıkılmaz hale bürünürken, aynı zamanda tehlikeli bir yolculuğun da önünü açoıyor. Alanya'da araç sürücüleri bu sorunun çözülmesi yönünde yetkililere çağrıda bulundu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169