banner129

Alanya'daki hortumzedelerden haber var

Alanya’nın kırsalında bulunan Gümüşkavak Mahallesi’nin 1660 rakımlı Kızılova Meydanı’nda düzenlenen Kızılova Yayla Şenliği sırasında hortum oluştu. Yaşanan üzücü olayın ardından Gümüşkavak Mahalle Muhtarı Yücel Sezer yaşanan olayla ilgili ve yaralıların durumuyla ilgili Alanya Postası'na bilgi verdi.

Alanya'daki hortumzedelerden haber var

-Figen YAYLA
Pazar günü düzenlenen Kızılova Yayla Şenliği sırasından yaşanan hortum felaketinin ardından, yaralılar bölgeye sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. 6'sının kadın olduğu yaralılardan 5'i yapılan kontrollerin ardından akşam taburcu oldu. Diğer yaralı ise  1 gece müşade altında tutulmasının ardından taburcu edildi.
'YARALILARIN İÇERİSİNDE ÇOCUK YOK'
Gümüşkavak Mahalle Muhtarı Yücel Sezer yaşanan hortum felakatiyle ilgili Alanya Postasına açıklamada bulundu Sezer '' Dün yaşanan kötü olayın ardından medyada çıkan haberlerin bazıları ne yazık ki doğru değil. Bazı haberlerde yaralılar içerisinde çocuk bulunduğu bilgisine yer verilmiş. Yaralılar içerinde çocuk bulunmadığını belirtmek isterim. 6 tane hafif yaralı vatandaşımız mevcut ve yaralıların tamamı kadın. Yaralıların 5 tanesi dün hastanede yapılan muayenelerinin ardından taburcu olurken bir tanesi de başından yara almasından ve astım hastası olmasından dolayı bir gün müşade altında tutularak bugün taburcu oldu'' dedi.
'YARALILARIMIZI ZİYARET ETTİK DURUMLARI İYİ'
Muhtar Sezer yaşanan üzücü olayın ardından yaralıları ziyaret ettiklerini belirtti. Sezer, '' Biz dün yaşanan olayın  ardından Alanya Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürümüz Bilal Nurgül'le beraber hastaneye giderek yaralıları ziyaret ettik. Yaralılarımızın durumu iyi şuan da hepsi evinde istirahat ediyor. Biz yaşanan durumdan dolayı üzgünüz bütün yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz'' dedi.
'YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ'
Alanya Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürü Bilal Nurgül de yaralıların durumuyla ilgi bilgi verdi. Nurgül, ''Yaralıların hepsi şuan da taburcu oldu. Bizim alanda ambulansımız mevcuttu 112 ile işbirliği halinde hastaların Alanya'ya sevki sağlandı. Yaralıların bir çoğu ayakta tedavi edildi. Hiç beklenmedik bir olay yaşandı. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 23:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107