banner84

'Alanya engelsiz şehir'

Otisium Spor Yaşam Uygulama Merkezi’nin öğrencileri Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret etti. Çeşitli yarışmalarda ödül alan öğrencilerle tek tek ilgilenen Başkan Yücel, “Engelli vatandaşlarımızın Alanya’da huzurlu ve engelsiz bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.” dedi

'Alanya engelsiz şehir'
Kestel’de bulunan Otisium Spor Yaşam Uygulama Merkezi Kurucu Müdürü İbrahim Acar, eğitmenleri ve öğrencileri 2 Nisan Dünya Otizm Günü dolayısıyla Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret ettiler.
Geçtiğimiz günlerde Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu şampiyonada öğrencilerin birçok dalda dereceye girdiğini belirten Otisium Spor Yaşam Uygulama Spor Eğitim Direktörü İbrahim Acar, merkezin faaliyetleri hakkında Başkan Yücel’e bilgi verdi. Acar; “Antalya ve bölgenin tek Otizm ve Spor Yaşam Uygulama Merkezi olan okulumuz, özel çocuklar ve otizmli bireylere spor eğitimi ve yaşam koçluğu hizmeti vermektedir. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü olduğu için Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Belediye Başkanımız her konuda olduğu gibi okulumuza da destek veriyor. Kendilerine bu katkılardan ötürü öğrencilerim ve okulum adına şükranlarımı sunarım’’ dedi. 
YÜCEL: “ALANYA, ENGELLERİN OLMADIĞI ŞEHİR”
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; ‘’Alanya engellerin kaldırıldığı bir şehir. Belediye olarak projelerimizi ve çalışmalarımızı engelli kardeşlerimize yönelik uyguluyoruz. Zaman zaman onlarla bir araya gelerek fikirlerini ve isteklerini de dinliyoruz. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu’nun düzenlediği atletizm ve diğer dallarda dereceye giren öğrencilerimizi de kutlarım. Onların bu başarıları bizleri mutlu ediyor’’ dedi.
Ziyaretin ardından Başkan Yücel, öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 16:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107