banner84

Alanya Gecesi'nde skandal

Peygamber Efendimizin doğuşunu konu olan ve en önemli manevi değerlerimizden birisi olan Mevlid-i Şerif ile resmen dalga geçildi

Alanya Gecesi'nde skandal
Kısa adı ALKOD olan Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ve geçtiğimiz cuma günü akşamı Doğanay Otel'de kurulan 22. Alanya Sofrası'nda büyük bir skandala imza atıldı. Müslümanlar arasında 15. yüzyıldan beri devam eden ve Peygamber Efendimizin doğumunu kutlamak için  okunan Mevlid-i Şerif'i ile adeta alay edildi. Mevlid-i Şerif'in okunuş makamı ile, aralarında çok sayıda bayanlarında bulunduğu katılımcılara müstehcen bir fıkra anlatıldı. Olaya büyük tepki gösteren Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven "Burası yeri değil. Bayan kardeşlerimizin olduğu bir ortamda böyle bir şey nasıl olur" diye tepki göstererek, hışımla geceyi terketti. 
Alanya kültürünü yaşatmak amacıyla düzenlenen geceye, Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Alper Çetinkaya, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve çok sayıda davetli katıldı. Gecenin sunuculuğunu Alanya'nın ünlü simalarından Haşim Yetkin yaparken ünlü manken Yaşar Alptekin ve Magic Necmi lakaplı Necmi Yıldım sihirbaz gösterileriyle geceye renk kattı. 
GECEYİ GENİŞ KATILIMLI YAPALIM
Gecede ilk konuşmayı yapan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, yöresel kıyafetlerin giyildiği, yöresel yemeklerin yapıldığı Alanya Sofrası'na ilk kez katıldığını belirterek "Kültürü yaşatma adına gerçekten çok bu geceyi organize eden arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Amacımız kültürümüzü yemeklerimizi yöresel kıyafetlerimizi tanıtmaksa bu geceyi önümüzdeki yıl çok geniş kapsamlı yapalım ve Alanya'da yaşayan yabancıları da buraya davet ederek kültürümüzü onlarada tanıtalım" dedi. Kaymakam Tanrıseven'den sonra söz alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'de bir konuşma yaparak katılımcılara ve gecenin organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.
REZİLLİK KAPLAN'LA BAŞLADI
Yemeklerin yenmesinin ardından gecenin sunucusu Haşin Yetkin, Güzelbağ eski Belediye Başkanı Mahmut Kaplan'ı sahneye davet etti. Mikrofonu eline alan Kaplan, bir köye atanan imam ile köylü bir kadının arasında yaşanan müstehcen hikayeyi Mevlid-i Şerif'in okuma makamında anlattı. Olaya büyük tepki gösteren Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven "Burası yeri değil. Bayan kardeşlerimizin olduğu böyle güzel bir ortamda bunlar nasıl söylenir?" diyerek bir hışımla yerinden kalkıp Alanya Sofrasını terketti.
RAKI MASASINDA KUR'AN-I KERİM OKUTULDU
Kaymakam Tanrıseven'in geceyi terketmesinin ardından solanda buz gibi bir hava eserken, gecenin sunucusu Haşim Yetkin, bu kez sahneye Alanya Devlet Hastanesi'nde yatmakta olan bir hastayı davet etti. Maydonozla ilgili bazı sözler söyleyen bu kişi, alkolün su gibi aktığı gecede bir anda Kur-an-ı Kerim'den bir sure okuyamaya başladı. 
MHP'LİLER DIŞARIDA KALDI
Öte yandan davetiye alarak geceye gelen MHP Alanya İlçe Başkanı Cafer Uyar ve ekibi'nin de organizasyon bozukluğu nedeniyle yer bulunamadığı için salona giremediği ve dışarıda kaldığı öğrenildi. AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu da gecede yaşanan müstehcen fıkra krizi nedeniyle geceden erken ayrılan isimler arasında yer aldı.
LATİF DOĞAN KONSER VERDİ
Alanya Sofrası Gecesi'nde Alanya'ya özgü yemekler yapılırken, davetliler ise yöresel kıyafetler giydi. Gecenin ilerleyen saatlerinde ünlü şarkıcı Latif Doğan sahneye çıktı. Yaklaşık 2 saat boyunca sevilen şarkılarını seslendiren Latif Doğan, Alanyalılar'a unutulmaz bir gece yaşattı.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107