banner129

Alanya halkı erken seçimde ikiye bölündü

Alanya Posta Medya’nın, 'Erken seçim olmalı mı?' sorusunu yönelttiği röportajda vatandaşların yarısı evet olmalı derken, diğer yarısı ise zamanı geldiğinde yapılması gerektiğini ifade etti.

Alanya halkı erken seçimde ikiye bölündü

-Ekmel YILMAZ

Alanya Posta Medya, muhalefet liderlerinin sıkça gündeme getirdiği “erken seçim” tartışmalarına yönelik sokakta vatandaşa mikrofon uzattı. Vatandaş erken seçime yönelik yorumlarında ise ikiye bölündü. Kimi vatandaş erken seçimin olması gerektiğini savunarak nedenlerini söylerken, kimisi ise seçimin zamanı gelince yapılmasının doğru olduğunu ifade etti. 


'İNSANLARIMIZ ÇÖPTEN MALZEME TOPLUYOR'
Emekli Arif Bölük, “Erken seçim olması lazım. Hükümetin gidişi belli. Pandemi ile savaşmak yok. Milletin derdi ile savaşmak yok. Suriyelilere gelince kapılar açık, dışarıdaki insanlara yardım etmek için kapılarımız açık. Bizim insanlarımız çöpten malzeme topluyor karnını doyurmak için. Bunun için erken seçimi istiyorum. Hiç değilse gelecek olan hükümet kendi başına bir şeyler yapsın. Bu insanlara faydalı bir şey olsun” dedi.


'EKONOMİ KÖTÜYE GİDİYOR'
Öğrenci Enes Deniz Kesici, “Erken seçim olması gerekiyor. Ekonomi konusunda çok sıkıntıda bir ülkeyiz. Zamanında iyi yönetiliyorduk ama şimdi ülke biraz bozulmuş durumda. Ordu açısından iyiyiz ama ekonomi kötüye gidiyor. Dolar ve Euro artıyor. Eğitim konusunda da iyi değiliz. Ben liseye gidiyorum, sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ama duymuyorlar” dedi.


'ERKEN SEÇİM İSTİKRARSIZ ÜLKELERDE OLUR'
Mısırcı Muzaffer Yılmaz, “Erken seçim olmaz. Türkiyeyi istikrarlı görüyorum. Erken seçim istikrarsız ülkelerde olur” dedi.


'ERKEN SEÇİM İHTİMALİ BİRAZ ZAYIF'
Taksici Kürşat Demircioğlu, “Erken seçim olma ihtimali biraz zayıf. Yeni yeni oluşumlar meydana geliyor. İktidar partisinin erken seçime gidebilmesi için, seçimi kazanma şansının tam olması lazım.Hükümetin ekonomiyi bu pandemiden dolayı halkın problemlerini biraz hafifletmesi lazım ki seçime gidebilsin. Bu da ancak 2022 içinde belki düşünülebilir kendini sağlamda görürse. Bu sene için erken seçim ihtimalini görmüyorum. 2022’in Kasım aylarında falan düşünebilirler” dedi.


'KOLTUKTAN İNDİRME HAKKI HALKTA'
Öğrenci Gürsel Kayış, “Erken seçim olabilir çünkü sonuçta başkanları biz seçiyoruz, halk seçiyor. Seçtiğimiz başkanlar arasından biri hata yaparsa onu koltuktan indirme hakkı halkta” dedi.


'ERKEN SEÇİM OLMAZ'
Turizmci Ahmet Demirkıran, “Erken seçim olmaz çünkü Türkiye’nin şuan ekonomik olarak bunu kaldıracağını düşünmüyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2021, 15:20
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107