banner84

'Alanya hepimizin'

Meclis toplantısında konuşan Başkan Yücel, "ALTAV ile birlikte bir tanıtım filmi hazırlıyoruz. Alanya bölgemizde 700 tane otel var. Turistler odalarında ilk olarak Alanyamızın tanıtım filmini izleyecekler. Alanya hepimizin ve iyi tanıtmalıyız" dedi.

'Alanya hepimizin'

Alanya Belediyesi'nin Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Alanya Belediye Başkanı Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Alanya Belediye Meclis Salonu'ndaki toplantıya, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AKP) Emin Hatipoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) ise Kerim Aydoğan, Adem Er ve Abdullah Sönmez mazeretli olarak katılamadılar.

TRAFOYA RET

Başkan Yücel, Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AKEDAŞ) Alanya Bölge Koordinatörlüğü tarafından da talep edilen Cikcilli Mahallesi'ndeki trafo tahsis alanının süresiz olarak verilmesine karşı çıkarak talebi reddetti. İstenilen alanların daha sonra planlama ve projelendirme aşamasında Alanya Belediyesi'ne zorluk çıkardığını belirten Başkan Yücel, 5 veya 10 yıl gibi sürelerle bu alanların verilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Yücel'in konuşması üzerine talep komisyondan geldiği gibi reddedildi.

ARAÇ HİBESİ YETER

Mecliste, Plan ve Bütçe Komisyonu kararları, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na havale edilen ve komisyonca karara bağlanan konuları içeren raporlar, imarla ilgili olarak Plan ve Proje Müdürlüğü’nden gelen talepler değerlendirildi. Gündemin ilk maddesi olan Zabıta Müdürlüğü Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliği’nin müzakeresi yapıldı. Müzakereler sonuncunda yönetmelik oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra Alanya Belediyesine Özçelik AŞ tarafından Ford marka damperli kamyon ve Multi Turizm firması tarafından hibe edilen Ford Transit marka aracın hibesi meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. bu konu hakkında söz alan CHP'li Meclis Üyesi Erdoğan Toktaş, "Başkanım artık araç hibelerinin yettiğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte araçtan ziyade park, bahçe ve kültür merkezi türünde hibeler hayırseverlerimiz tarafından yapılırsa daha iyi olur kaanatindeyiz" dedi.

İŞTE KOMİSYON ÜYELERİ

İmarla ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nden gelen taleplerin görüşülmesinin ardından 6301 sayılı Öğle Dinlenme Kanunu’na göre, esnafın dinlenme devresinin (siesta) başlama ve bitme saatlerinin mevsimlere göre tespiti yapıldı. Bu tespitler sonucunda meclis üyelerinin oy birliğiyle esnafların dinlenme saati 13.00-15.00 arasında belirlendi.

Daha sonra 5 bin 393 sayılı Belediye Kanunu’nun  24. maddesi gereğince Kültür ve Turizm Komisyonu, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Esnaf ve Ticaret Komisyonu seçimleri yapıldı. Seçimler neticesinde Kültür ve Turizm Komisyonuna, Şükrü Cimrin, Mehmet Kural, Kerim Aydoğan, Abdullah Sönmez, Hasan Özdemir, Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna Yusuf Hastürk, Gökhan Sipahioğlu, Hasan Basar, Abdullah Öztürk, Mustafa Toksöz, Esnaf ve Ticaret Komisyonuna da Ahmet Büküş, Eray Erdem, Mustafa Tuna, Fahri Baysal ve Tunahan Kasapoğlu seçildi.

HEPİMİZİN ALANYASI

Meclisin dilek ve temenniler kısmında söz alan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya'nın tanıtımıyla ilgili olarak "Alanya Belediyesi olarak ALTAV ile birlikte bir tanıtım filmi hazırlıyoruz. Yıl sonuna kadar inşallah bitirmiş olacağız. Alanya bölgemizde 700 tane otel var. Bu otellerle görüşüp bu hazırlayacağımız filmi otel odalarında bulunan televizyonlarının ilk kanalı yapacağız. Turistler odalarında ilk olarak Alanyamızın tanıtım filmini izleyecekler. Alanyamızın yemeklerini, kültürel alanlarını, kültür miraslarını tanıyacaklar. Alanya hepimizin Alanyası" dedi.

Ayrıca Meclisin sonunda Çevre Koruma Müdürlüğü'nden Sevda Erdoğmuş, AB'de Mutfak Birliği'nin Alanya için hazırlamış olduğu mutfak formunu paylaştı. Erdoğmuş, "Proje genelinde 12 farklı ülkeden Türkiye'den ise sadece Alanya'nın olduğu bin 327 üye şehirde uygulanan sistem ile 'Mutfak Mirası' projesi hayata geçirildi. Uygulama ile şehirler, mutfak kültürlerini tanıtmayı hedefliyor. Yabancı misafirler gittikleri şehirlerde karşılaştığı, 'Ne yiyebilirim? Nerede yiyebilirim?' gibi soruların cevaplarını bulması için yapılan bir çalışma" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107