banner129

'Alanya için siyasete girin'

Alanya'da bir çok insanın hizmet etmek için yanıp tutuştuğunu açıklayan ALTSO Başkanı Şahin, "Sizlerde siyasete girmekten çekinmeyin. ALanyamız için elinizi taşın altına koyun" dedi. Şahin, Balıkçı Barınağı ile Yat Limanı arasında değişiklik yapılmasını istedi

'Alanya için siyasete girin'
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından Park Alanya Restoran'da düzenlenen iftar yemeğinde Alanya protokülüyle oda üyeleri buluştu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ALanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof Dr. Ahmet Pınarbaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Garnizon Komutanı Serkan Akbaba ve üyelerin katıldığı iftar yemeğinde ALTSO Başkanı Mehmet Şahin'in dört yıllık sürede yaptığı hizmetler üyelere sinevizyonla anlatıldı. 
"SU SPORLARINDA SORUN YAŞAMIYORUZ"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun öncülüğünde Alanya'nın en önemli sorunlarını çözmeyi başardıklarını açıklayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Kemer ve Manavgat'ta su sporları sorunu olmasına rağmen Alanya'da su sorunu çözdüklerini söyledi. Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşanan uçak krizinden dolayı turistlerin Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na gelemediğini de ifade eden Şahin, bu konuda Anadolu Jet ve Sunexpres'in uçuşlara başlamasını Bakan Çavuşoğlu'ndan talepte bulundu. 
"YAT LİMANI İLE BALIKÇI BARINAĞI YER DEĞİŞTİRMELİ"
Alanya İskelesi'nde yaşanan sorunları çözdüklerini ama bunun yeterli olmadığını da ifade eden Şahin'in konuşmasından önemli satır başları şöyle: 
"İskelede yaşanan sorunlarda arabuluculuk görevi üstlenerek, Yatçılar Kooperatifi ile Balıkçılar Kooperatifi'ni uzlaştırdık. Ve o dönemde sıkıntılar bitmişti ama şimdi de teknelerin sıralamasıyla ilgili sıkıntılar var. Alanya İskelesi ile Yat Limanı arasında bir değişiklik yapalım istiyorum. Alanya İskelesi'ndeki balıkçılar yat limanına gitsin, Yat Limanı'ndaki yatlarda iskeleye gelsin. Biliyorum siz bu konuyu takip ediyorsunuz. Tarım Bakanlığı'nın yetkileri vardı, su ürünleriyle ilgili. Sanıyorum bu yetkiler Ulaştırma Bakanlığı'na aktarılacak. Tarım Bakanlığı'ndaki o yetkiler, Ulaştırma Bakanlığı'na aktarılınca bu da Alanya imajına çok büyük katkıları olacağına da inanıyorum. Biz bu konuda ALTSO Ailesi olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. 
"ÇİMENTO ÜCRETLERİ DÜŞÜRÜLMELİ"
Beton fiyatlarına dokunmaya başladılar. Müteahitlerimiz, emlakçılarımızın bu konuda sıkıntıları var. En çok sıkıntı da tabiki bu daireleri alacak yabancıların ve Alanya'da yaşayan insanların. Bununla ilgili de yine zam yaptılar. Tabiki bu sorun beton santrallerinde değil, çimento fabrikalarında. Biz bunları Rekabet Kurulu'na şikayet etmiştik. Önce gittik diyalog sağladık, diyaloğda uzlaşma sağlayamayınca biz de Rekabet Kurulu'na şikayet ettik. Bizim girişimlerimizle tam 70 milyon TL çimento fabrikalarına ceza yazdırdık ve bu konuda yine zam yaptılar. Bu sorunun çözülmesi için yeniden Sayın Bakanımızın desteğini ricap ediyorum. 
"GÖÇ İDARESİNİN YERİ YETERSİZ"
Göç İdaresi konusunda da sıkıntılar var. Alanya'dan gayrimenkul edinen yabancılara ikametgah vereceğinizi söylemiştiniz. Bu konuda resmi bir karar çıkarsa piyasa rahatlar. Biliyorsunuz turizmin ve tarımın olduğu gibi inşaat sektörü Alanyamızın lokomotifidir. Bunun içinde Göç İdaresi Birimi'nin daha iyi bir ortamda çalışması için bir binaya taşıyalım. Göç İdaresi Müdürü ve çalışanları çok özverili ama alan çok dar ve fiziki yönden yetersiz. Biran önce de bu konuda da desteklerinizi rica ediyorum. 
"ÂLANYA İÇİN ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYUN" 
Yeniden başlamış gibi heyecanla inşallah sizlerin teveccühü ile yolumuza devam edeceğiz. Alanyamızın gururu Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile dostluğumuz yıllar öncesine dayanmakta. Ve sarsılmaz güvene dayalı bu dostluğumuz kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Kendisi her zaman ifade ettiğim gibi bizlerin, Alanyamızın ve Türkiye'nin takım kaptanıdır. Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız ile omuz omuza ülkemize hizmet etmektedir. Sayın Bakanımızın himayesinde bir dönem siyasette yaptım. Alanya'da her doğan, büyüyen ve yaşayan insan gibi memleketimize hizmet sevdasından dolayı siyaset yaptık. Her siyasi parti takdir edersiniz ki ülkeye hizmet etmek için kurulur. Biz de bunun içinde siyasette yaptık, yanındayken hep dik durduk ve dik durmaya devam edeceğiz. Hiç bir sebep ona duyduğumuz sevgi ve ve saygıda aksamaya neden olmaz ve olamaz. Hepiniz Alanya'ya hizmet etme aşkıyla yanıp tutuşuyorsunuz. Alanya'da doğup büyüyen, gerek Alanya'da yaşayan dostlarım olarak ama siyasete girmekten, STK'da insiyatif almaktan bir çoğunuz çekiniyorsunuz. Neden çamur atarlar, iftira atarlar diye. Artık bu Mübarek günde bu bir milat olsun, siz de korkmayın. Elinizi taşın altına koyun, gerek STK'larda, gerek yerel yönetimlerde, gerek merkezi yönetimde insiyatif almaktan çekinmeyin." 
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107